Telekomy

Plus i Netia przyspieszają za darmo światłowody do 1 Gb/s

GU
Grzegorz Ułan
4

Po UPC, Orange czy INEA przyszedł czas na Plusa na przyspieszenie swoim klientom światłowodów do 1 Gb/s. Podobnie też, jak u pozostałych operatorów przyspieszenie to nie ma wpływu na cenę usługi, ta pozostaje bez zmian.

Internet światłowodowy o prędkościach do 1 Gb/s pojawił się w UPC i w Orange pod koniec ubiegłorocznych wakacji, początkowo tylko w Warszawie, ale teraz już w całej Polsce.

Wiadomym więc było, że i pozostali operatorzy będą musieli przyspieszyć, by konkurencja nie uciekła za daleko, co się dzieje właśnie w Plusie, no i siłą rzeczy w Netii, na której to infrastrukturze działają światłowody Cyfrowego Polsatu, który przejął Netię pod koniec 2017 roku.

Do tej pory, zarówno w Plusie jak i w Netii, w podstawowej ofercie światłowodów dostępne były trzy plany - do 150 Mb/s za 60,00 zł miesięcznie, do 300 Mb/s za 80,00 zł miesięcznie oraz do 900 Mb/s za 100,00 zł miesięcznie. Plany te w Plusie dostępne były przy umowie na 24 miesiące, a w Netii przy umowie bez zobowiązań, z kolei przy umowie na dwa lata, Netia obniżała tu rachunki o 10,00 zł miesięcznie w każdym planie i w promocji udostępniła je za 0,00 zł przez pierwsze 3 miesiące.

Od dziś ceny u obu operatorów pozostają bez zmian, ale zmienia się prędkość internetu przy pobieraniu - z 300 Mb/s do 500 Mb/s oraz z 900 Mb/s do 1 Gb/s. Jak udało mi się dowiedzieć w biurze prasowym Plusa, zmiany te obowiązują zarówno nowych, jak i obecnych klientów. Niestety w przypadku Netii poinformowano nas, że większe prędkości dostępne będą tylko dla nowych aktywacji usługi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu