PlayStation

PlayStation chwali się najlepszym startem konsoli, ale nie wdaje się w szczegóły

Kamil Świtalski
PlayStation chwali się najlepszym startem konsoli, ale nie wdaje się w szczegóły
11

Taktyka Sony jest dla mnie wielką zagadką. Ich produkty rozchodzą się jak świeże bułeczki, użytkowników swoich konsol traktują... mocno średnio (mimo wielkich haseł pokroju FOR THE PLAYERS), a ich sposób komunikacji pozostaje dla mnie bardzo niezrozumiały. I choć wierzę że start PlayStation 5 okazał się ogromnym sukcesem (prawdopodobnie obecnie nie ma kraju, w którym konsola byłaby dostępna "od ręki"), to jakichkolwiek konkretów w tym temacie... brak.

PlayStation 5 zaliczyło fenomenalny start — Sony dziękuje użytkownikom

Konsole wyprzedają się na pniu, a ze sklepów w mig znikają egzemplarze które dotrą do nich dopiero za kilka tygodni. Szaleństwo, którego warto pogratulować — bo zdecydowanie jest czego. Użytkownicy informują o wielu problemach z PlayStation 5 — to warto potraktować je jak choroby wieku dziecięcego. Choć działanie sprzętu potrafi się drastycznie różnić. U jednych konsole są bezgłośne, u innych cały czas szumią. Jedni mogą swobodnie usypiać konsolę, inni nie podejmują tego ryzyka. Ale nawet one nie odstraszają potencjalnych klientów. W międzyczasie Sony na Twitterze informuje, że to ich najlepszy start — i że do końca roku sprzedawcy mają otrzymać kolejny nakład konsol. Ze smutkiem jednak zakładam, że chodzi o tę dostawę, na którą pre-ordery już były kilka dni temu ;-)

Ile tych konsol właściwie było, a ile będzie w najbliższych dniach — Sony się nie chwali. Jedynym wyznacznikiem tak naprawdę pozostają informacje na temat sprzedaży PlayStation 4, które w dwóch pierwszych tygodniach znalazło 2,1 miliona nabywców. Nie mamy też informacji na temat Polski. Widzimy jak wygląda sytuacja, PlayStation Polska nie chwali się danymi, ale wszystko wskazuje nawet dane od nich nie byłyby kompletne, bo przecież mają także oficjalnych dystrybutorów w naszym kraju. Trzeba więc byłoby je wszystkie zebrać. Ale rodzimy oddział uroczyście celebruje premierę nowej konsoli... a patrząc po komentarzach w sieci, lokalni gracze nie do końca uważają, by było co świętować. Tysiące z nich wciąż nie może się doczekać, aż uda im się kupić sprzęt.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu