Polska

Play wprowadza nową taryfę Formuła Rodzina

Grzegorz Ułan
Play wprowadza nową taryfę Formuła Rodzina
15

Długo już było cicho ze strony Play w temacie nowych ofert. Firma, która kiedyś uchodziła za pioniera rewolucyjnych ofert, kopiowanych później przez konkurencję, jakby zaspała ostatnio. Czy zaprezentowana dzisiaj nowa Formuła Rodzina odmieni trochę spojrzenie na tego operatora? Na pierwszy rzut o...

Długo już było cicho ze strony Play w temacie nowych ofert. Firma, która kiedyś uchodziła za pioniera rewolucyjnych ofert, kopiowanych później przez konkurencję, jakby zaspała ostatnio. Czy zaprezentowana dzisiaj nowa Formuła Rodzina odmieni trochę spojrzenie na tego operatora?

Na pierwszy rzut oka można powiedzieć, że tak, jest dobrze. Nawet po chwili przemyśleń i chłodnej kalkulacji nadal wydaje się to bardzo atrakcyjna oferta, jednak z małym "ale".

W jednej taryfie i abonamencie dostajemy 4 karty SIM. Do tego nielimitowane połączenia do wszystkich, na stacjonarne 29 gr (w najdroższej opcji również nielimitowane), nielimitowane SMS-y i MMS-y (w najtańszej opcji 29 gr). Co z tym "ale"? Internet mobilny. W taryfie Formuła Rodzina 4.0 250 MB na 4 osoby to jakiś żart, czyli trzeba dokupować dodatkowe pakiety. Formuła Rodzina 4.0+ to wprawdzie 2 GB, ale to nadal za mało, nawet na dwie osoby, co mówić o 4?

Dla firm Play przygotował również analogiczną ofertę Formuła Komfort:

Odniosę się tylko do Formuły Rodzina - Obecnie płacę blisko 100 zł za swój abonament + 2 GB transferu (schodzi średnio 1,5 GB) i gdyby ten internet był właśnie liczony "na głowę", a nie jako wspólny, uznałbym tę ofertę za rewolucyjną i skorzystałbym z taryfy Formuła Rodzina 4.0+ - opłacałoby się nawet wziąć dla 2 osób w rodzinie. Po podzieleniu wyszłoby po 70 zł na jedną osobę (w ofercie bez telefonu).

Z drugiej strony, jeśli ktoś zdecyduje się na opcję z 4 kartami SIM (ojciec, matka + dwójka dzieci) 35 zł na osobę, nielimitowane połączenia, SMS-y, MMS-y to wydaje się, że chyba nie ma obecnie korzystniejszej oferty na rynku. Przy założeniu, że 500 MB miesięcznie każdemu wystarczy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu