Felietony

Płatna wersja Hulu.com już jest - $9,99 miesięcznie!

Grzegorz Marczak
Płatna wersja Hulu.com już jest - $9,99 miesięcznie!
17

Hulu czyli jeden z bardziej popularnych na świecie serwisów z treściami premium video (43 miliony UU w maju i to tylko użytkownicy z US) wprowadza zapowiedziany wcześniej model płatnych subskrypcji. Okazuje się bowiem, że nawet przy tak znacznym ruchu jaki generuje serwis przychody z z reklam emitow...

Hulu czyli jeden z bardziej popularnych na świecie serwisów z treściami premium video (43 miliony UU w maju i to tylko użytkownicy z US) wprowadza zapowiedziany wcześniej model płatnych subskrypcji. Okazuje się bowiem, że nawet przy tak znacznym ruchu jaki generuje serwis przychody z z reklam emitowanych w trakcie filmów nie są wystarczające. Według Hulu model biznesowy oparty na reklamach nie jest wystarczający aby zapewnić satysfakcjonujący poziom zysków dla wszystkich partnerów, którzy dostarczają treści do serwisu. Oczywiście nie bez znaczenia były też w przypadku Hulu naciski współudziałowców (min. News Corporation) na to aby firma zdecydowała się na wprowadzenie płatnego modelu i tym samym zwiększenie zysków.

Miesięczna subskrypcja kosztować będzie 9,99 dolarów - dzięki opłacie uzyskamy dostęp nie tylko do ostatnich odcinków naszych ulubionych seriali czy telewizyjnych show ale również do wszystkich archiwalnych serii w tym również programów, których już od dawna nie ma na antenie. Do tego dochodzi jakość HD oraz możliwość przeglądania serwisu z iPhona, iPada. Wkrótce ma też być umożliwiony dostęp do Hulu przez konsolę Xbox360 i PS3.
Przy okazji warto wspomnieć, że w obecnej formie hulu cały czas będzie darmowe. Nadal będziemy mogli oglądać do 5 najnowszych odcinków konkretnego serialu. Co ciekawe też, niezależnie czy będziemy płacić za dostęp do Hulu czy nie reklamy będą cały czas emitowane w trakcie filmów - nie są one co prawda tak bardzo uciążliwe jak chociażby te telewizyjne to jednak przy opłacie 10 dolarów miesięcznie jest to dla mnie zaskoczenie. Możliwe jednak, że jest to tylko plan na start i w zależności od rozwoju sytuacji będzie on korygowany.

Bardzo ciekawy jestem jak użytkownicy zareagują na nowe płatne możliwości w Hulu, które dość długo było przecież całkowicie darmowym serwisem i co jeszcze w przyszłości w ramach abonamentu zaoferuje serwis (bo archiwa seriali to chyba trochę za mało).

Gdybym miał możliwość korzystania z Hulu (niestety internauci w Polsce i chyba w większości krajów EU nie mają dostępu do serwisu), to z pewnością wykupił bym abonanament przynajmniej na kilka miesięcy aby wreszcie spokojnie i od początku obejrzeć mojego ulubionego Tonego Soprano i kilka innych seriali na które nie miałem nigdy czasu :)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hulu.comVoD