Moje przemyślenia

Venture Incubator na New Connect dzisiaj 12% w dół

Grzegorz Marczak
15

Venture Incubator wylądował na New Connect 7 czerwca 2010 roku. Jeśli ktoś z was nie zna tej teraz już giełdowej spółki to wspomnę, że jest to klasyczny inkubator startupów, który inwestował raczej nie duże kwoty (w granicach 50 tysięcy) pieniędzy obejmując udział w dofinansowanych przedsięwzięciach...

Venture Incubator wylądował na New Connect 7 czerwca 2010 roku. Jeśli ktoś z was nie zna tej teraz już giełdowej spółki to wspomnę, że jest to klasyczny inkubator startupów, który inwestował raczej nie duże kwoty (w granicach 50 tysięcy) pieniędzy obejmując udział w dofinansowanych przedsięwzięciach (min w funnela.pl, czy DI.com.pl z którego VC już wyszedł).

Formuła biznesu zresztą się niewiele zmieniła. Według dokumentu informacyjnego z NC VC ma zamiar zainwestować do 350 tysięcy złotych w 7 nowych projektów w roku 2010. Prognozowany zysk netto to 300 tysięcy w roku 2010 i 400 tysięcy w 2011. W roku 2010 firma wygenerowała stratę na poziomie 42 tysięcy złotych.

Sprawdziłem dzisiaj wyniki oraz historię wyceny akcji, niektórzy mówią że w dołku trzeba kupować ale ja bym się jednak nie odważył. Czekam na pierwsze raporty bieżące i okresowe bo to może być naprawdę wesoła lektura:)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup