Felietony

Pinterest w formie aplikacji w końcu dla wszystkich użytkowników iOS i Androida

Michał Szabłowski
Pinterest w formie aplikacji w końcu dla wszystkich użytkowników iOS i Androida
1

Nawet najwięksi przeciwnicy sieci społecznościowych słyszeli kiedyś o Pintereście - wirtualnej tablicy korkowej, do której każdy może przypiąć własny, znaleziony na stronie internetowej lub na cudzej tablicy obraz lub animację. Robi się to szybko i wygodnie - podobnie jest z ich przeglądaniem. Porta...

Nawet najwięksi przeciwnicy sieci społecznościowych słyszeli kiedyś o Pintereście - wirtualnej tablicy korkowej, do której każdy może przypiąć własny, znaleziony na stronie internetowej lub na cudzej tablicy obraz lub animację. Robi się to szybko i wygodnie - podobnie jest z ich przeglądaniem. Portal żartobliwie określany jako stworzony dla kobiet doczekał się wreszcie bardzo porządnej aplikacji na urządzenia mobilne.

Do tej pory jedynie posiadacze iPhonów mieli możliwość ściągnięcia i zainstalowania dedykowanej ich gadżetowi aplikacji. Twórcy portalu wypuścili dzisiaj wersje dla pozostałych urządzeń: smartfonów i tabletów z systemem Android (bez względu na ich wielkość i szybkość działania) oraz osobną dla iPada. Aplikacji na Windows Phone ani widu, ani słychu.

Aplikacja Pinterest na wszystkie wymienione platformy sprzętowe jest bardzo podobna do wersji przeglądarkowej, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i wyglądu (powiedzmy). Oznacza to, że zalogowany na portalu użytkownik - Czytelnicy z kontami na Facebooku lub Twitterze będą mieli z ułatwione zadanie - widzi najświeższe, wyświetlające się w dwóch kolumnach przypięte przez swoich znajomych grafiki, które może następnie przepiąć na własną tablicę, polubić, skomentować, ściągnąć na telefon lub tablet, oraz udostępnić na Facebooku, Dysku, Dropboxie i w wielu innych miejscach w Sieci.

Aplikacja umożliwia również szybkie podejrzenie własnego profilu, i co za tym idzie: obserwujących i obserwowanych, nasze Piny oraz to, kto je polubił, skomentował lub przepiął dalej:

Pinterest dla systemów Android i iOS działa szybko i jest bardzo intuicyjny w obsłudze. Twórcom 38. w rankingu Alexa strony generującej największy ruch w Sieci udało się stworzyć niemal wzorową aplikację. Sam przynajmniej nie jestem w stanie się do niczego w niej przyczepić. Może Wam się uda?

Ściągnijcie ją z Google Play lub AppStore i napiszcie, czy czegoś nie pominąłem. Może dzięki niej polubicie ten portal społecznościowy dla bab.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu