Moje przemyślenia

Pierwsze urządzenie do Google TV już w przed sprzedaży - drogo

GM
Grzegorz Marczak
11

Logitech zaprezentował wczoraj swój zestaw do obsługi Google TV. Jest to generalnie osobne urządzenia, która podłącza się do telewizora poprzez złącze HDMI. Na szczęście ma ono wbudowane WIFI dzięki czemu nie musimy ciągnąć po mieszkaniu kolejnych kabli. Logitech Revue (bo tak nazywa się ten zes...

Logitech zaprezentował wczoraj swój zestaw do obsługi Google TV. Jest to generalnie osobne urządzenia, która podłącza się do telewizora poprzez złącze HDMI. Na szczęście ma ono wbudowane WIFI dzięki czemu nie musimy ciągnąć po mieszkaniu kolejnych kabli.

Logitech Revue (bo tak nazywa się ten zestaw) da nam dostęp do Google TV ale też umożliwi nam na przykład prowadzenie video konferencji (trzeba dokupić kamerę Logitecha za 150 dolarów) czy podłączenia kamery monitorującej. Umówmy się jednak, że jedynym powodem dla którego ktokolwiek będzie kupował ten sprzęt jest właśnie telewizja od Google, tym bardziej że dobrze zapowiadając się video konferencje nie są realizowane za pomocą skype tylko własnego rozwiązania Logitecha.Jest jednak jedno ale w tej pięknej zabawce. Sprzęt kosztuje 299 dolarów (czyli na Allegro wyląduje pewnie z ceną w okolicach 1200 -1500 PLN). To naprawdę dość sporo - szczególnie w porównaniu z Apple TV. I jest to tylko cena wyjściowa - jeśli będziemy chcieli skorzystać z dodatkowych gadżetów jak zgrabniejszy kontroler z klawiaturą (choć akurat w tym przypadku firma przygotowała aplikację na iPhona i Androida dzięki którym możemy obsługiwać sprzęt zdalnie) czy dokupić kamerę to zapłacimy w granicach 500 dolarów za zestaw.

Dla mnie sprzęt ten jest zdecydowanie za drogi i chyba poczekam na konkurencję (o ile zdecyduję się na zakup). Logitech korzysta moim zdaniem z tego, że jest pierwszy ale w momencie kiedy pojawią się podobne urządzenia od innych producentów będzie musiał nieco zejść z tej ceny (choć to zawsze była droga marka).

Czekam na pierwsze recenzje Google TV w wykonaniu Logitecha.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Google TVlogitech