Ciekawe strony

Pierwsza w Polsce charytatywna wytwórnia muzyczna

Grzegorz Ułan
Pierwsza w Polsce charytatywna wytwórnia muzyczna
2

Rak'n'Roll Records to muzyczny projekt fundacji o tej samej nazwie, którego celem jest finansowe wsparcie dla kobiet z rakiem piersi. To taka swoista wytwórnia muzyczna z tym, że całkowity jej dochód idzie właśnie na taką pomoc. Choćby tylko dlatego warto wspomnieć o tym projekcie. Zasada dział...


Rak'n'Roll Records to muzyczny projekt fundacji o tej samej nazwie, którego celem jest finansowe wsparcie dla kobiet z rakiem piersi. To taka swoista wytwórnia muzyczna z tym, że całkowity jej dochód idzie właśnie na taką pomoc. Choćby tylko dlatego warto wspomnieć o tym projekcie.

Zasada działania jest prosta. Artyści przekazują swoje niepublikowane piosenki (wersje, które nie znalazły się na żadnej płycie, strony B singli, remixy, etc) wytwórni, która na swojej stronie zamieszcza je w wersji MONO. Użytkownicy mogą je odsłuchiwać i dodawać do swojej playlisty.

Tak zebrane kawałki można zakupić, oczywiście już w STEREO, przez system PayU. Cena jednej piosenki to 2 zł. Na tę chwilę (miesiąc od startu) dostępnych jest już około 80 utworów artystów, podzielone są one według prezentowanych gatunków muzycznych, takich jak Altenative, Experimental, Hip-Hop/Rap, Metal, Pop, Reggae i Rock. Najlepsze z nich puszczane są w rozgłośniach radiowych (Zet, Chilli Zet, Planeta.fm i Antyradio), z którymi to wytwórnia współpracuje.

Na stronie również jest możliwość bezpośredniego przesłania własnego utworu (mp3, wav, wma, acc, max 10MB) na potrzeby fundacji. Do czego też gorąco zachęcamy. Cel jest szczytny, a i można przy okazji podzielić się swoją twórczością z szerszą widownią.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu