Jak wszyscy pewnie już czytaliście Sony zapowiedziało system rekompensaty dla graczy oraz poinformowało, że w przeciągu tygodnia sieć Playstation zostanie ponownie uruchomiona (nie cała ale pewnie ta cześć pozwalająca na granie). Zapowiedziano też szereg usprawnień i zmian odnośnie zarządzania bezpieczeństwem. Nie o tym jednak chciałem napisać tylko o powyższym zdjęciu pokazującym w jaki sposób zarząd […]


Jak wszyscy pewnie już czytaliście Sony zapowiedziało system rekompensaty dla graczy oraz poinformowało, że w przeciągu tygodnia sieć Playstation zostanie ponownie uruchomiona (nie cała ale pewnie ta cześć pozwalająca na granie). Zapowiedziano też szereg usprawnień i zmian odnośnie zarządzania bezpieczeństwem.

Nie o tym jednak chciałem napisać tylko o powyższym zdjęciu pokazującym w jaki sposób zarząd tej korporacji przeprosił za sytuację do jakiej doszło.

Muszę przyznać, że kultura japońska i jej obyczaje zawsze mnie fascynowały. Mimo iż żyjemy w czasach gdzie liczy się tylko pieniądze, ambicje oraz kurs akcji na giełdzie to jednak widząc niski pokłon szefów japońskiej firmy ma się wrażenie, że gdzieś jeszcze w tym wszystkim liczą się inne wartości.

Wprawdzie tego typu gesty nie są pewnie niczym nadzwyczajnym (nawet w tych czasach) w kulturze japońskiej to jednak na mnie jako na europejczyku nadal robią duże wrażenie.