Windows Phone

People Sense, czyli znajdź swoich znajomych z Windows Phone

Paweł Winiarski
People Sense, czyli znajdź swoich znajomych z Windows Phone
11

Znajdowanie kumpli używających Androida i iOS nie jest specjalnie trudne. Co innego jeśli posiadany telefon działa na Windows Phone. Ale ma się to zmienić. Oczywiście były zewnętrzne aplikacje na Windows Phone dzięki którym możliwe było namierzenie znajomych - tego typu funkcjonalność jednak dzia...

Znajdowanie kumpli używających Androida i iOS nie jest specjalnie trudne. Co innego jeśli posiadany telefon działa na Windows Phone. Ale ma się to zmienić.

Oczywiście były zewnętrzne aplikacje na Windows Phone dzięki którym możliwe było namierzenie znajomych - tego typu funkcjonalność jednak działa zawsze lepiej jeśli zaimplementowana jest w systemie lub dostarczona przez oficjalną aplikację. Póki co takiego rozwiązania w Windows Phone nie ma, ale wygląda na to, że sytuacja ma się zmienić.

People Sense, bo tak ma nazywać się rzeczona usługa, pozwoli śledzić i udostępniać odwiedzone lokalizacje na Windows Phone. Działać ma to na podobnej zasadzie jak applowskie Find My Friends, ale planuje się dodać więcej funkcjonalności. Jak na przykład możliwość zadzwonienia lub napisania do znajomych bezpośrednio z aplikacji - a także uzyskać (lub wysłać) wskazówki dotarcia, jeśli finalnym celem ma być spotkanie twarzą w twarz.

Póki co usługa jest wciąż w zamkniętych beta testach (nazywa się „Buddy Aware) i nie ma daty premiery. Osobiście obstawiałbym jednak jej debiut wraz z Windowsem 10.

Korzystacie z tego rodzaju funkcjonalności, czy raczej nie dzielicie się ze znajomymi lokalizacjami? Z Find My Friends nie miałem zbyt dużej styczności, jednak spędziłem trochę czasu przy „świętej pamięci” Foursquare i w przypadku naszego kraju nie widziałem zbyt dużej przydatności tej aplikacji. W zasadzie działała na podobnej zasadzie, co facebookowe oznaczanie lokalizacji - „hej zobaczcie w jakim fajnym miejscu jestem, nie jest prawdą, że całe życie spędzam przy biurku przed komputerem”). Było tam jeszcze zdobywanie punktów, ale wystarczyło pojechać za granicę, by wysunąć się na prowadzenie wśród znajomych. No i podstawowa sprawa - ze względu na bezpieczeństwo swojego mienia, lepiej nie dawać publicznie do zrozumienia, że dom stoi na ogół pusty.

grafika: 1

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

geolokalizacjaWindows Phone