Po Godzinach

Pamiętnik Złodzieja Tlenu jako ebook i audiobook już dostępne

0

Są takie tytuły, które szturmem podbijają rynek, a zagraniczni czytelnicy nie mogą się doczekać lokalnego wydania, by móc przeczytać docenianą książkę. "Pamiętnik Złodzieja Tlenu" jest jedną z nich, a 28 maja nareszcie doczekaliśmy się jej po polsku w postaci ebooka i audiobooka.

Anonimowy autor książki stworzył opowiadanie o swojej przeszłości. Pisze w pierwszej osobie, przedstawia swoje losy i opisuje wydarzenia, których był świadkiem, a emocje które mu towarzyszą potrafią błyskawicznie wciągnąć czytelnika w tę opowieść. Gdy wydaje nam się, że już wszystko zrozumieliśmy i następne strony będą tylko epilogiem dla dotychczasowej historii, autor pokazuje, że sam nie podziela poglądu, do którego nas chciał przed chwilą przekonać, a potem ponownie namawia, byśmy uwierzyli w jego punkt widzenia.

Bestseller New York Times'a już w Polsce

„Pamiętnik Złodzieja Tlenu” wprowadza w ten ciekawy rodzaj niepewności, w którym przez chwilę rozumiemy coś i jesteśmy tego pewni, by po chwili zacząć to kwestionować, potem znaleźć wytłumaczenie, po czym ponownie zacząć w nie wątpić. - jeden z tłumaczy polskiego wydania, Jakub Piotrkowicz

Paradoksalnie, autor "Pamiętnika Złodzieja Tlenu" nie jest postacią, którą szybko polubimy, o ile w ogóle. Zraża do siebie, odpycha i nie zachęca do zawierzenia choćby w jego jedno słowo. A jednak czyta się dalej, bo - jak twierdzą także tłumacze i autor audiobooka - opisane w książce emocje i zdarzenia są niezwykle bliskie każdemu. Na pewnym etapie nie wiadomo jednak, czy jest to wiarygodny zapis wydarzeń z przeszłości czy tylko efekt czyjegoś wybujałej wyobraźni, a może wręcz przemyślany element strategii marketingowej. Wiadomo jednak tylko jedno: autor książki nie chce już nikogo więcej skrzywdzić.

Pamiętnik Złodzieja Tlenu jako ebook i audiobook już dostępne

Ta książka jest adresowana nie tylko do młodych ludzi. Może być przestrogą. Pozwala uważnie przyjrzeć się relacjom męsko-damskim, a także relacjom, w których ludzie angażują się emocjonalne. Anonimowy bohater to ktoś, kogo na początku chcemy sklasyfikować jako psychopatę. Jednak on taki nie jest. To człowiek, który krzywdzi kobiety dlatego, że sam został skrzywdzony. A to bardzo uniwersalna opowieść. Ta historia wskazuje, iż „wszyscy jesteśmy ofiarami ofiar” - Łukasz Garlicki wcielający się w rolę główną w audiobooku

"Pamiętnik Złodzieja Tlenu" ukazał się w Polsce 28 maja w modelu druku na życzenie oraz w aplikacji Empik Go jako e-book i audiobook.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Słuchaj z Empik GO