Microsoft

Outlook nie działa. Poczta Microsoftu z problemami na całym świecie

Piotr Kurek
Outlook nie działa. Poczta Microsoftu z problemami na całym świecie
4

Korzystacie z poczty Outlook? Na całym świecie występują problemy, które uniemożliwiają wygodne korzystanie z poczty elektronicznej. Microsoft stara się naprawić awarię.

Outlook nie działa w aplikacji mobilnej, na komputerze i w wersji przeglądarkowej. W serwisie DownDetector od ponad dwóch godzin zgłaszane są awarie w różnych częściach świata. Microsoft jest świadomy zaistniałego problemu, ale nie informuje kiedy zostanie on naprawiony. Na stronach pomocy technicznej Microsoft znajdziecie jedynie informacje o występujących utrudnieniach związanych z działaniem całego serwisu Outlook.com, który powoduje m.in. ograniczony dostęp do skrzynek pocztowych.

Title: Unable to access email
User Impact: Users may be unable to access their email.
Current status: We're collecting additional data from the affected infrastructure to aid in our investigation to determine the cause of impact.
Next update by: Thursday, October 1, 2020, at 9:00 AM UTC

Outlook nie działa. Problemy z pocztą elektroniczną od Microsoftu

Zobacz też: Nadciąga nowa wersja Microsoft Office dla wszystkich, którzy nie chcą płacić abonamentu

To nie pierwsza tego typu wpadka w ciągu ostatniego tygodnia. Jak informuje serwis The Verge, w poniedziałek, przez wiele godzin utrudniony był dostęp do Outlooka, pakietu Office 365, czy narzędzi dla zespołów Teams. Tamta usterka została naprawiana, jednak jak widać teraz, nie udało się rozwiązać wszystkich problemów i te powróciły dzisiaj.

Nie oznacza to wcale, że nikt nie może skorzystać z Outlook. Tradycyjnie, niektórym usługa może działać bez problemu, a inni bedą mieli utrudniony dostęp do swoich skrzynek. Microsoft w pierwszych komunikatach informował jedynie o tym, że usterka w dużej mierze dotknęła użytkowników z Indii, ale na przestrzeni ostatniej godziny pojawiły się doniesienia z innych krajów. Firma przygląda się awarii i już pracuje nad naprawieniem usterki. Gdy będziemy wiedzieli coś więcej, zaktualizujemy ten tekst.

Aktualizacja 11:45

Choć w komentarzach pojawił się wpis, że już działa, na stronach pomocy technicznej zaktualizowano status sprawy. Outlook nadal może sprawiać problemy, a winowajcą jest ostatnia aktualizacja konfiguracji serwerów:

Title: Unable to access email
User Impact: Users may be unable to access their email.
Current status: Further analysis has determined that the issue is being caused by a recent configuration update to components that route user requests. We've reverted the update and telemetry shows that the service is now recovering.
Next update by: Thursday, October 1, 2020, at 11:00 AM UTC

Aktualizacja 15:15

Microsoft informuje o częściowym przywróceniu funkcjonalności Outlook dodając jednocześnie, że w niektórych przypadkach mogą występować utrudnienia związane z koniecznością optymalizacji ruchu i dodatkowymi pracami prowadzonymi po stronie serwerów.

Title: Unable to access email
User Impact: Users may be unable to access their email.
Current status: Impact is remediated for most users. However, we're continuing to perform traffic-management optimization measures to ensure the service recovers for all users

Aktualizacja 2.10, 7:45

Microsoft rozwiązał usterkę powodującą utrudniony dostęp do poczty elektronicznej Outlook. Trochę to trwało, ale najważniejsze, że wszystko wróciło do normy.

Title: Unable to access email
User Impact: Users may have been unable to access their email.
More info: While our telemetry indicated that impact had been mitigated for the vast majority of previously affected users, we worked to ensure the service remained stable and resilient while focusing on the remaining affected environments.
Final status: After additional monitoring of the service health, we've confirmed it has maintained stable performance well within optimal thresholds. We've confirmed the issue is fully resolved for all affected users.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu