Microsoft

Oto najszybsza 13-calowa hybryda na świecie od… Microsoftu - Surface Book!

Jakub Szczęsny
Oto najszybsza 13-calowa hybryda na świecie od… Microsoftu - Surface Book!
72

Tego absolutnie nikt się nie spodziewał. Microsoft zaprezentował swój pierwszy w historii laptop/hybrydę, który jest najszybszym 13-calowcem w swojej kategorii. Tym samym rodzina Surface powiększa się o kolejnego członka - i to nie byle jakiego. Trzeba przyznać, że Microsoft Surface Book jest napraw...

Tego absolutnie nikt się nie spodziewał. Microsoft zaprezentował swój pierwszy w historii laptop/hybrydę, który jest najszybszym 13-calowcem w swojej kategorii. Tym samym rodzina Surface powiększa się o kolejnego członka - i to nie byle jakiego. Trzeba przyznać, że Microsoft Surface Book jest naprawdę bezkompromisowym urządzeniem i... ogromną niespodzianką! I co ciekawe... to nie jest typowy laptop. To... hybryda!

W świecie Microsoftu następuje ogromna zmiana. Najpierw myśleliśmy, że mamy do czynienia z typowym laptopem. Microsoft natomiast zabawił się w całkiem zręczny "trolling" i dopiero potem ujawnił, że to wcale nie laptop ze zintegrowanym z klawiaturą ekranem. Mamy do czynienia z naprawdę poręcznym i potężnym urządzeniem, będącym nawet dwa razy szybszym od MacBooka Pro! Niesamowite, co działo się na dzisiejszej konferencji Microsoftu - ten dzień obfitował w ogrom niespodzianek od giganta.

Ekran Surface Booka charakteryzuje się przekątną wynoszącą 13,5 cala przy zagęszczeniu pikseli na poziomie 267 PPI. To naprawdę dobry wynik. Surface Book to propozycja dla osób, które oczekują naprawdę świetnej wydajności przy zachowaniu odpowiedniego komfortu pisania na klawiaturze. I istotnie, Surface Book oferuje i jedno i drugie. Klawiatura w Surface Book zawiera podświetlenie, które będzie niebywale pomocne w nocnych podróżach. Co więcej, zawiasy na których oparte są klawisze są praktycznie bezgłośne - można się zatem pożegnać z donośnym stukaniem.

Surface Book zawierać w sobie ma najnowsze procesory Intel Core i7 oraz kartę graficzną od NVIDIA z pamięciami GDDR5. Mimo ogromnej mocy obliczeniowej jak na ultramobilne urządzenie, sprzęt ma podziałać na jednym ładowaniu aż 12 godzin. W tych laptopach skorzystamy z do 16 GB pamięci RAM oraz 1 TB SSD.

Kosmiczna wydajność, kosmiczne możliwości i... kosmiczna cena. Od jutra ruszają preordery, natomiast wysyłki zaczną się od 26 października. Cena? Od 1499 dolarów. Wysoko.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu