Felietony

Oto jakie rzeczy można zrobić przez 48 godzin

Grzegorz Marczak
Oto jakie rzeczy można zrobić przez 48 godzin
10

Hackfest.pl można nazwać naszą lokalną odmianą startup weekendu (bo SW jest na licencji). Różnic między tymi imprezami jest wprawdzie dość sporo to jednak główny pomysł jest ten sam. Sprowadzamy zespoły, które przez kilka dni pracują nad swoim projektem. Hackfest jest jednak moim zdaniem nieco bardz...

Hackfest.pl można nazwać naszą lokalną odmianą startup weekendu (bo SW jest na licencji). Różnic między tymi imprezami jest wprawdzie dość sporo to jednak główny pomysł jest ten sam. Sprowadzamy zespoły, które przez kilka dni pracują nad swoim projektem. Hackfest jest jednak moim zdaniem nieco bardziej nastawiony na budowę prototypu, działającej aplikacji. Kilka dni temu zostały ogłoszeni zwycięzcy których wyłonili internauci w głosowaniu.

Oto zwycięska trójka:

qmeet.pl

Miejsce pierwsze z kategorii mobilnej przypada projektowi qmeet.pl. Jest to prosta aplikacja webowa z modułem geolokalizacji pozwalająca na organizowanie spotkań między użytkownikami w realu.

snapquiz.pl

Najlepszy w kategorii "inne" został snapquiz.pl czyli serwis, który przetestuje naszą wiedzę na temat kina. Będziemy zgadywać tytuły filmów na podstawie oglądanych zdjęć jakie zobaczymy w formie podpowiedzi przy pytaniach.

Senselio

Zwycięzcą w kategorii e-commerce został natomiast serwis Senselio. Jest to narzędzie, dzięki któremu możemy sprzedawać lub kupować rzeczy od naszych znajomych. Jest to więc coś na kształt połączenie lokalnych ogłoszeń i serwisu społecznościowego. Projekt ten i sam pomysł tak się spodobał, że zdobył również nagrodę Poznańskiego Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości w postaci preinkubacji projektu.

Jak więc widać jak się chce to można zrobić coś naprawdę ciekawego w 48h - oczywiście są to prototypy, wprawki programistyczne czy też serwisu robione for fun. Tak naprawdę jednak liczy się efektywność zespołu, umiejętność koordynacji pracy w tak krótkim okresie czasu i osiągnięcie efektu. Dostaję bardzo dużo maili od osób szukających developerów do swoich zespołów, polecam przyjrzeć się zespołom które zrobiły najciekawsze projekty podczas Hackfest

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup