E-commerce

Koniec z darmowym nadawaniem przesyłek do Paczkomatów w ramach Allegro Smart!

Grzegorz Ułan
Koniec z darmowym nadawaniem przesyłek do Paczkomatów w ramach Allegro Smart!
1

W najbliższym czasie czekają nas kolejne zmiany na Allegro, tradycyjnie są to dobre i złe wieści. Przyjrzyjmy się im więc po kolei, bo to dość istotne zmiany, zwłaszcza dla sprzedawców.

Allegro Lokalnie - nadania do Paczkomatów InPost

Zaczynamy od Allegro Lokalnie. Od 4 grudnia sprzedawcy na tej platformie będą mogli nadawać przesyłki do Paczkomatu InPost bez konieczności przechodzenia na strony InPostu. Zarówno nadanie jak i wygenerowanie etykiety nadawczej będzie można załatwić w ramach konta Allegro. Sama opłata za takie nadanie (maksymalnie 8,99 zł) zostanie doliczona do rozliczenia sprzedawcy na koncie Allegro.

Nowa kategoria na Allegro - Telemedycyna

Również od 4 grudnia dostępna będzie nowa kategoria na Allegro - Telemedycyna, w ramach której firmy współpracujące z Allegro na podstawie odrębnie zawartych umów, będą sprzedawały vouchery na usługi medyczne świadczone zdalnie, przy użyciu chatu lub telekonsultacji.

Zakaz sprzedaży inwazyjnych gatunków roślin i zwierząt

Od 4 grudnie do listy zakazanych produktów dodane zostaną żywe okazy roślin i zwierząt, które nie są rodzime na obszarze Unii Europejskiej.

Wykaz inwazyjnych gatunków obcych ustanowiony jest na mocy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1143/2014 z dnia 22 października 2014 r. w sprawie działań zapobiegawczych i zaradczych w odniesieniu do wprowadzania i rozprzestrzeniania inwazyjnych gatunków obcych.

Nadawanie uprawnień pracownikom do konta Allegro

Z kolei od 14 grudnia Allegro udostępni możliwość nadawania uprawnień pracownikom zatrudnionym przez sprzedawców w zakładce Moje Allegro. Dzięki temu uzyskają oni dostęp do formularza wystawiania, zakładki Moje oferty oraz zakładki Zamówienia.

Opłaty za przesyłki nadawane do Paczkomatów

Ta zmiana na szczęście obowiązywać będzie dopiero od 4 stycznia 2021 roku, a więc nie obejmie szczytu świątecznego. Tak więc do tej daty Allegro jak dotychczas nie będzie pobierało od sprzedawców kosztów takich przesyłek wysyłanych w ramach Allegro Smart!, pod warunkiem przekazania InPostowi adresów email klientów w prawidłowej formie w domenie @allegromail.pl.

Od 4 stycznia natomiast koszt nadania takich przesyłek w ramach Allegro Smart! będzie podzielony pomiędzy sprzedawców a Allegro. Dobra wiadomość jest taka, że większą część tej opłaty weźmie na siebie Allegro, a sprzedawcy w zależności o wartości zamówienia:

  • 0,99 zł brutto – dla zamówień poniżej 100 zł
  • 1,99 zł brutto – dla zamówień od 100 zł.

Program Szybkich Dostaw

Kolejną dobrą wiadomością jest fakt, że będzie można tę opłatę odzyskać w postaci bonusu, jeśli w ramach Allegro Smart! sprzedawcy wyślą klientom swoje paczki maksymalnie następnego dnia po zamówieniu.

Program Szybkich Dostaw startuje właśnie 4 stycznia 2021 roku i potrwa do 31 grudnia 2021 roku.

Warunki jakie musi spełnić dane zamówienie są następujące:

  • jest ono w ramach Allegro Smart!
  • w ofercie deklarujesz czas wysyłki: natychmiast lub do 24 godzin
  • masz ustawioną godzinę szybkiej wysyłki dla przewoźnika, który realizuje dostawę danego zamówienia
  • realizujesz na czas zamówienia złożone i opłacone przed godziną szybkiej wysyłki – czyli w ostatnich 30 dniach minimum 95% tych zamówień zostało wysłanych tego samego dnia
  • zamówienie to wyślesz w dniu jego złożenia, a pierwsza próba jego doręczenia nastąpi następnego dnia kalendarzowego:
dzień zakupu dzień pierwszej próby doręczenia kwalifikujący Twoje zamówienie do bonusu
poniedziałek poniedziałek lub wtorek
wtorek wtorek lub środa
środa środa lub czwartek
czwartek czwartek lub piątek
piątek piątek lub sobota
sobota sobota lub niedziela
niedziela niedziela lub poniedziałek

 

Jaka wysokość tego bonusu? Są to dokładnie koszty dostawy, o których wspominałem wyżej w przypadku Paczkomatów InPostu:

metoda dostawy bonus, jaki otrzymasz, jeśli spełnisz warunki
Allegro Paczkomaty Inpost 0,99 zł brutto – dla zamówień poniżej 100 zł; 1,99 zł brutto – dla zamówień od 100 zł
dostawa kurierem: Allegro Pocztex Kurier 48; Allegro Pocztex Kurier 48 pobranie; Allegro Kurier DPD; Allegro Kurier DPD pobranie; Allegro Kurier UPS (do 10 kg); Kurier UPS; X-press Couriers 3,99 zł brutto
pozostałe metody: Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch; Allegro Punkty Poczta pobranie; Allegro Przesyłka Polecona, Allegro UPS Odbiór w Punkcie; UPS Odbiór w Punkcie, Allegro Paczka w RUCHU; Paczka w RUCHU 0zł

 

Tak więc widać, że powyższe zmiany mają na celu przede wszystkim zachęcenie/zmobilizowanie sprzedawców do szybszej realizacji zamówień złożonych przez kupujących na Allegro.

Źródło: Allegro.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu