Przeglądarki

Oto nowa Opera Reborn 3. Przyszłość zaczyna się dziś

JS
Jakub Szczęsny
8

W oficjalnej komunikacji dotyczącej premiery nowej wersji przeglądarki Opera - Reborn 3, producent korzysta z idei odpowiedzi na wymagania przyszłości. Rzeczywiście, najnowsza odsłona Opery wydaje się mocno wykraczać poza teraźniejszość, istotnie odznaczając się od konkurencji.

Opera Reborn 3 (wersja 60) startuje z odświeżonym, nieco futurystycznym interfejsem użytkownika. Ale nie tylko - to także wbudowany portfel kryptowalut oraz "możliwość przeglądania Internetu 3.0. Istotnym dopełnieniem jest także obecność darmowego, nielimitowanego VPN-a.

Internet zmienił nasze życie. Obecnie prawie każdy z nas cały czas jest online. Ale im więcej czasu spędzamy w sieci, tym bardziej potrzebujemy narzędzi, które pomogą nam sprawować kontrolę nad bezpieczeństwem i prywatnością w naszym cyfrowym życiu. Opera stawia pierwszy krok w stronę Internetu 3.0, sieci nowej generacji, w której użytkownicy sprawują pełną kontrolę. Naszym zdaniem, każda przeglądarka w 2019 r. powinna być gotowa na interakcję z Internetem 3.0.

Krystian Kolondra, EVP Opera, Head of Browsers

W desktopowej odsłonie Opery użytkownicy znajdą portfel kryptowalut, który synchronizuje się z tym samym mechanizmem w mobilnej wersji. Autoryzacje związane z portfelem kryptowalut odbywają się za pomocą rozpoznawania twarzy lub skanu odcisku palca: dokładnie tak samo jak wygląda proces odblokowywania ekranu telefonu. Jak na razie, portfel kryptowalut jest obecny na razie w Operze dla Androida, Opera Touch dla iOS wkrótce ma doczekać się tej funkcji.

Technologia blockchainu oddaje kontrolę z powrotem w ręce internautów. Dzięki niej mogą zawierać transakcje w Internecie 3.0 i identyfikować się na stronach internetowych bez niepotrzebnego nadmiernego dzielenia się swoimi danymi.

dodaje Kolondra

Escape | A Sci-fi short film by Opera from Operabrowser on Vimeo.

Opera Reborn 3 to również odświeżony interfejs użytkownika

Najnowsza Opera w opinii twórców miała być "idealną oprawą dla sieci", podobnie jak piękna rama rzutuje na odbiór obrazu. Design produktu jest pozbawiony linii dzielących poszczególne obszary. Użytkownik ma do dyspozycji motywy: ciemny oraz jasny inspirowane techniką fotografii low i high-key, gdzie minimalizuje lub maksymalizuje się ilość światła na zdjęciu przy zachowaniu kontrastu.

W tekście również znajduje się materiał wideo inspirowany premierą nowej Opery - opowiada on o żyjącej w przyszłości bohaterce, która chce odzyskać kontrolę nad swoim życiem w cyberprzestrzeni. Stylistyka filmu ma korespondować z podstawowymi cechami przeglądarki Reborn 3.

Jeżeli chcecie pobrać najnowszą Operę - najprościej zrobicie to za pomocą tego linku. Opera w ostatnim czasie bardzo mocno rozbudowała możliwości własnej przeglądarki dodając do niej mechanizmy nieobecne w konkurencyjnych produktach. Jest to jedyny produkt na rynku, który oferuje natywnie dostęp do nielimitowanego oraz w pełni darmowego VPN-a. Warto dodać, że główne centrum deweloperskiego przeglądarki Opera znajduje się w Polsce - we Wrocławiu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: