Przeglądarki

Jak wygląda Google Chrome w Material Design 2? Sprawdź sam!

JS
Jakub Szczęsny
25

Material Design 2 jest jednym z ciekawszych i lepiej poukładanych "języków" - wytycznych co do tworzenia spójnych i atrakcyjnych dla oka interfejsów. Google jako jego twórca ma jednak problem z szybkim wdrażaniem go do swoich produktów - Gmail doczekał się go stosunkowo niedawno. Chrome w kanale produkcyjnym w dalszym ciągu go nie ma - ale wygląda na to, że jesteśmy już na ostatniej prostej do znacznego przemodelowania przeglądarki.

Material Design 2 to nie tylko "język" tworzenia interfejsów, ale również zbiór dobrych praktyk w zakresie projektowania atrakcyjnych oraz spójnych aplikacji - od tych webowych, aż po mobilne. Wielu z Was pewnie zastanawia się, ile jeszcze będziemy musieli czekać na Google Chrome stworzonego z myślą o Material Design - odpowiedź jest tuż za rogiem. Wiemy już na pewno, że Google aktywnie pracuje nad zaprowadzeniem do własnej przeglądarki nowego wyglądu.

Jak wygląda Material Design 2 w Google Chrome?

Ten wpis w Google Plus jasno wskazuje na to, że Chrome już niebawem może doczekać się upragnionego przez wielu Material Design 2. Eksperci obstawiają, że wprowadzenie go może odbyć się w 10 urodziny przeglądarki Google.

Tymczasem, Chromium w kanale Canary to wręcz jednoznaczna zapowiedź konkretnych zmian. Modyfikacji zostały poddane tzw. omniboks, ikony sugestii, zakładki, karty, powiadomienia. Niektóre elementy wygładzone, inne wręcz "spłaszczono". Trzeba przyznać, że wygląda to naprawdę dobrze.

Jeżeli interesuje Was jak wygląda Chromium z odświeżonym Material Design i zastanawiacie się, jak będzie wyglądać przeglądarka Google po mocniejszej modyfikacji wyglądu jej interfejsu: wystarczy, że zainstalujecie Chromium z kanału Canary.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu