Przeglądarki internetowe

Oto kolejny powód za tym, by korzystać z mobilnej przeglądarki Opera

Jakub Szczęsny
Oto kolejny powód za tym, by korzystać z mobilnej przeglądarki Opera
19

Darmowy i nielimitowany. Taki właśnie jest VPN w mobilnej przeglądarce Opera, który przede wszystkim zapewni Wam wyższy poziom prywatności, a dodatkowo - nie jest tak "upierdliwy" jak inne tego typu rozwiązania. Co więcej, działa po prostu tak jak trzeba: wszyscy maniacy bezpieczeństwa, również w telefonach powinni być zadowoleni.

Opera 51 to pierwsza wersja przeglądarki mobilnej, która oferuje takie rozwiązanie. Tym samym producent programu kontynuuje swój marsz ku wartości dodanej do swojego produktu: w 2016 roku Opera była pierwszą przeglądarką, w którą wbudowano adblockera tym samym rozpoczynając pewien trend w tym kręgu. Kilka miesięcy po tym desktopowa odsłona Opery doczekała się VPN-a, obecnie ten wędruje również do mobilnych użytkowników.

Wbudowany w Operę VPN obsługuje 256-bitowe szyfrowanie i co więcej, użytkownik może wybrać serwer, z którym będzie się łączyć samodzielnie. Można też zdać się na program - ten dobierze najlepszą jego zdaniem lokalizację, z którą warto ustanowić bezpieczne połączenie. VPN w przeglądarce Opera jest ogromnym ułatwieniem dla osób, które rozglądają się za takim rozwiązaniem i chcą z niego korzystać głównie w przeglądarce: VPN-y dostępne dla systemu Android bardzo często okazują się być "końmi trojańskimi", które jeżeli spełniają rolę VPN-a, to raczej słabo, a dodatkowo słyną z tego, że wyprowadzają dane z urządzenia. Po co komu taki VPN?

I tutaj wkracza Opera. Cała na biało

Opera podchodzi do tej kwestii zupełnie inaczej - VPN jest darmowy, nielimitowany i jednocześnie bardzo skuteczny i bezpieczny. Przeglądarka sama w sobie szczyci się tym, że blokuje reklamy, chroni przed śledzeniem i dodatkowo zapewnia wysoki komfort korzystania z niej. Usługa VPN nie wymaga zakładania konta, logowania się. Wystarczy, że macie tę przeglądarkę zainstalowaną na swoim telefonie lub tablecie i voila - możecie zacząć korzystać z takich połączeń.

W czym może przydać się Wam VPN w przeglądarce Opera? Cóż, istnieje wiele sytuacji w których warto korzystać z takiego rozwiązania. Załóżmy, że jesteście na lotnisku w kraju, w którym nie obejmuje Was "roam like at home". W takich miejscach najczęściej można znaleźć darmowy dostęp do internetu (tzw. "lotniskowe Wi-Fi"). Tyle, że są to sieci publiczne, często bardzo słabo zabezpieczone i niestety, interesują się nimi cyberprzestępcy. W takich sytuacjach użycie VPN-a może okazać się bardzo rozsądnym posunięciem - szyfrowanie między serwerem a Wami będzie bardzo dobrym zabezpieczeniem przed podejrzeniem Waszej aktywności.

Prostota użycia VPN-a w przeglądarce Opera to również szansa dla nieco mniej zorientowanych w nowinkach technologicznych użytkowników. Ci, za pomocą tylko jednego przełącznika mogą ustanowić bezpieczne połączenie chroniące komunikację prowadzoną poprzez przeglądarkę i czuć się bezpiecznie - nie jest wymagana do tego właściwie żadna wiedza o specyfice działania takich usług jak VPN.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu