Felietony

Open.FM na Androida. GaduGadu nareszcie zbudowało coś ładnego i prostego

Gniewomir Świechowski
Open.FM na Androida. GaduGadu nareszcie zbudowało coś ładnego i prostego
10

Postanowiłem dziś przetestować nową zabawkę GaduGadu Network. Aplikację, która umożliwia słuchanie Open.FM użytkownikom Androida. Choć (zarzucone już dawno) próby korzystania z komunikatora GaduGadu, kazałyby się spodziewać kolejnego spasionego programu, który próbuje być absolutnie wszystkim, tylko...

Postanowiłem dziś przetestować nową zabawkę GaduGadu Network. Aplikację, która umożliwia słuchanie Open.FM użytkownikom Androida. Choć (zarzucone już dawno) próby korzystania z komunikatora GaduGadu, kazałyby się spodziewać kolejnego spasionego programu, który próbuje być absolutnie wszystkim, tylko nie tym do czego go stworzono, to aplikacja jest prosta, wygodna, użyteczna i... po prostu działa.

W informacji prasowej ze strony GaduGadu network uwagę zwraca fakt, którego brak w opisach większości znanych mi aplikacji do streamingu muzyki z sieci. Ile przyjemność słuchania muzyki z netu będzie kosztować.

GaduGadu podaje od razu, że ich aplikacja pożera 10 megabajtów na godzinę. Przy planach oferujących gigabajt, dwa transferu oznacza to, że godzina-dwie dziennie z Open.FM powinna zostawić nam parę megabajtów na maila i przeglądanie sieci.

Aplikacja jest estetyczna, oferując w praktyce tylko klawisze Play/Stop, listę dostępnych stacji i informację o nadchodzących kawałkach. Również w opcjach znajdują się minimalistycznie tylko dwie pozycje, definiujące zachowanie aplikacji po odłączeniu słuchawek i odłączeniu sieci WiFi. Odtwarzanie jest płynne, a aplikacja bez problemu chowa się w tło na moim HTC Hero pracując bez większych zacięć.

GG nie zwiększy tą apką drastycznie zasięgu swojego radia, ale traktuję ją jako ukłon w stronę różnej maści geeków, dysponujących data-planami i smartphonami na Androidzie. Pomijam już, że nie posiadanie mobilnej aplikacji, jest już chyba traktowane w branży jako plama na honorze. :)

W każdym razie... well done!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

ggAndroid