Polska

Cena PlayStation 4 w Polsce skonkretyzowana. Jak się ma do innych krajów? Trzykrotnie mniejsza niż w Brazylii

Kamil Ostrowski
Cena PlayStation 4 w Polsce skonkretyzowana. Jak się ma do innych krajów? Trzykrotnie mniejsza niż w Brazylii
41

Premiera konsol nowej generacji już za rogiem. 15 listopada PlayStation 4 pojawi się za oceanem, 22 listopada na wybranych rynkach (niestety, nie w Polsce) zadebiutuje Xbox One, natomiast 29 listopada PlayStation 4 pojawi się krajach poza Ameryką Północną, gdzie obecne jest Sony. Wiemy już ile dokła...

Premiera konsol nowej generacji już za rogiem. 15 listopada PlayStation 4 pojawi się za oceanem, 22 listopada na wybranych rynkach (niestety, nie w Polsce) zadebiutuje Xbox One, natomiast 29 listopada PlayStation 4 pojawi się krajach poza Ameryką Północną, gdzie obecne jest Sony. Wiemy już ile dokładnie zapłacimy za nowy sprzęt.

Przedstawiciel sklepu internetowego Ultima.pl, w komentarzu na Facebooku napisał, że cena została wczoraj potwierdzona przez polski oddział Sony. Za PlayStation 4 zapłacimy dokładnie 1799 złotych. Wcale nie dużo, biorąc pod uwagę obecne ceny konsol, a zwłaszcza ceny w poprzednich latach, przy okazji innych konsol. Ciekaw jestem jeszcze, ile przyjdzie nam zapłacić za zestawy z grami czy dodatkowymi akcesoriami. Ostrzę sobie zęby na zestaw z Killzone: Shadowfall, dodatkowym kontrolerem i PlayStation Eye. Miałem nadzieję zapłacić za taki luksus 2200zl, ale czuję w kościach, że zostanie on wyceniony na przynajmniej 100zł więcej.

Interesujący natomiast jest fakt, jak się ta cena ma do innych krajów. Koszt zakupu PlayStation 4 za oceanem to 399$, a więc (wedle dzisiejszego kursu) - 1217,19zł. Pamiętajcie tylko, że do tej ceny należy doliczyć podatek, który jest różny w zależności od stanu, w jakim się znajdujemy. Mieszkańcy Wielkiej Brytanii kupią PlayStation 4 za 349 funtów, a więc 1723,19 zł. Sprowadzenie konsoli z Wysp staje się tym samym niemalże bezsensowne. Cena w europejskiej walucie wynosi 399 euro, co daje 1666,58 zł. Krótki wypad za granicę może być więc opłacalny, jeżeli chcecie oszczędzić parę gorszy. Przy tego typu zakupie i na tyle małej różnicy w cenie, odradzałbym jednak tego typu machinacje. Zawsze łatwiej jest reklamować sprzęt kupiony w kraju, chociażby z tego powodu, że można go oddać nie tylko do producenta, ale do sprzedawcy – on zresztą związany jest w razie niezgodności towaru z umową. Poza tym – może to nieco idealistyczne podejście, ale sprzęt kupiony w Polsce napycha kieszenie naszego rządu i daje wyniki pracownikom naszego oddziału.

Tymczasem, dla osób które lubią sobie ponarzekać na koszt zakupu elektroniki w naszym kraju – ciekawostka. Brazylijski oddział Sony podał informację dotyczącą ceny PlayStation 4. 3999 brazylijskich realów, czyli 5616,6 złotych. Ponad trzykrotnie więcej niż w Polsce, pomimo różnicy w PKB na mieszkańca (nie takiej dużej, jeżeli wierzyć Wikipedii, ale zawsze). Tak wysoka cena jest wynikiem bardzo wysokich ceł i podatków nakładanych na elektronikę – horrendalnie drogie są również inne sprzęty.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Sonycenyps4playstation 4