VOD

Gdyby ONZ miało dostęp do alternatywnych wymiarów - "Odpowiednik" już na HBO Go

Konrad Kozłowski
Gdyby ONZ miało dostęp do alternatywnych wymiarów - "Odpowiednik" już na HBO Go
13

Jestem na świeżo po pierwszym odcinku nowego serialu stacji Starz, który debiutuje dziś na HBO Go. "Odpowiednik" to produkcja przedstawiająca rzeczywistość, w której przed ludzkością skrywana jest tajemnica o furtce do innego wymiaru. Chroni jej sama ONZ.

Zapowiedzi tego serialu nieco przeszły bez większego echa, a jestem tym trochę zdziwiony, gdyż stacja Starz oraz nazwisko J. K. Simmons zawsze niosą za sobą spore zainteresowanie. Na nasze szczęście zainteresowanie produkcją wyraził polski oddział HBO, który będzie dostarczał nam nowe odcinki "Odpowiednika" w dzień po amerykańskiej premierze. Już teraz możecie obejrzeć pierwszy odcinek w HBO Go, a kolejne będą pojawiać się co piątek. Od 16 lutego serial będzie emitowany na kanale HBO.

"Odpowiednik" - "Counterpart" już w HBO Go

Howard Silk (J.K. Simmons) jest pracownikiem niższego szczebla jednej z agencji ONZ mieszczącej się w Berlinie. Wiedzie spokojną egzystencję. Pewnego dnia wszystko jednak się zmienia. Silk odkrywa, że jego jednostka skrywa tajemnicę dotyczącą przejścia do innego wymiaru. Zagubiony nie wie, co robić. Szybko uświadamia sobie, że stał się częścią groźnej intrygi. Postanawia działać. Tylko w ten sposób jest w stanie uchronić się przed niebezpieczeństwem.

Muszę przyznać, że pilot serialu faktycznie zachęca do dalszego śledzenia historii. Mamy tu do czynienia z kilkoma typowymi dla produkcji telewizyjnych chwytami - więcej pytań, niż odpowiedzi - ale nawet szczątkowe informacje, które już poznaliśmy stwarzają interesującą aurę tajemniczości. J. K. Simmonsowi przypadła podwójna rola, z której wywiązuje się znakomicie - grane przez niego postacie zachowują się kompletnie inaczej i bez problemu możemy odróżnić bohaterów po sposobie poruszania się czy mimice.

Czy kiedykolwiek dowiemy się jaki eksperyment przeprowadzano podczas zimnej wojny, kto za nim stał i co się (nie) udało? Mam sporą nadzieję, że tak. Pierwszy sezon będzie liczył 10 odcinków.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu