Google

Tak Chrome Web Store powinien wyglądać od dawna

Konrad Kozłowski
Tak Chrome Web Store powinien wyglądać od dawna
1

Chrome Web Store jest głównym źródłem rozszerzeń, aplikacji i motywów dla przeglądrki Chrome oraz systemu Chrome OS. Zaskakujące było jednak to, że firma Google, kojarzona z tak świetną wyszukiwarką, nie potrafiła przygotować mechanizmu pozwalającego na skuteczne odnajdywanie aplikacji - od teraz po...

Chrome Web Store jest głównym źródłem rozszerzeń, aplikacji i motywów dla przeglądrki Chrome oraz systemu Chrome OS. Zaskakujące było jednak to, że firma Google, kojarzona z tak świetną wyszukiwarką, nie potrafiła przygotować mechanizmu pozwalającego na skuteczne odnajdywanie aplikacji - od teraz powinno być to znacznie łatwiejsze i efektywne.

A wszystko dzięki zupełnie nowemu panelowi bocznemu w sklepie, gdzie dotychczas dostępne były jedynie skróty do konkretnych kategorii aplikacji lub kolekcji. Dziś sami możemy zdefiniować co dokładnie nas interesuje i dopiero wtedy przejrzeć zawartość Chrome Web Store.

Od góry, w pierwszej kolejności wybieramy jedną z pozycji: aplikacje, rozszerzenia oraz motywy i w zależności od tego wyboru wyświetlone zostają dodatkowe filtry. Jeżeli wybierzemy aplikacje, nareszcie osiągalny jest prawdziwy podział na skróty do stron internetowych i prawdziwe aplikacje stworzone z myślą o Chrome (OS). Dopiero wtedy wskazujemy kategorię aplikacji, dzięki wielu pozycjom w podmenu. W kolejnym kroku możemy ograniczyć listę znalezionych aplikacji do działających offline, tych stworzonych przez Google, bezpłatnych i dostępnych również na Androida. Rozszerzenia filtrujemy po kategorii oraz funkcjach. W sekcji motywów dostępne są jedynie kategorie oraz oceny. To kryterium obecne jest we wszystkich trzech rodzajach treści w Chrome Web Store.

To jednak nie wszystko co przygotowało dla nas Google. Pod kołem zębatym w prawym górnym rogu dostępna jest sekcja "Twoje aplikacje", gdzie znajdziemy wszystkie przypisane do naszego konta aplikacje. Z tego miejsca można je uruchomiać, udostępniać, oceniać oraz otwierać poświęcone im podstrony. Adres url zawiera słowo "purchases", co zgodnie z tym co pisaliśmy wcześniej wskazuje na spore ambicje Google związane z utworzeniem pełnoprawnego sklepu z aplikacjami.

Google coraz poważniej traktuje swoją platformę i w oczach Googlersów z pewnością Chrome Web Store będzie kiedyś w stanie toczyć równą walkę z innymi sklepami Jest to też bardzo dobra wiadomość dla nas, Polaków, gdyż na Chromebookach które niedawno pojawiły się u nas w oficjalnej sprzedaży, będziemy mogli jeszcze szybciej i skuteczniej docierać do wartościowych aplikacji oraz rozszerzeń.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu