Świat

Oczekujesz na aktualizację do Androida 4.0? Uzbrój się w cierpliwość

14

Androidowi entuzjaści, z niecierpliwością oczekują na aktualizację swoich smartphone'ów do najnowszej wersji systemu - Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że jak pokazują pierwsze eksperymenty przeprowadzone, tuż po udostępnieniu kodu źródłowego systemu, wymagania sprzętow...

Androidowi entuzjaści, z niecierpliwością oczekują na aktualizację swoich smartphone'ów do najnowszej wersji systemu - Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że jak pokazują pierwsze eksperymenty przeprowadzone, tuż po udostępnieniu kodu źródłowego systemu, wymagania sprzętowe ICS nie są tak zabójcze jak można by się spodziewać. Wydaje się, że większość modeli dostępnych obecnie na rynku, powinna otrzymać przynajmniej nieoficjalną możliwość aktualizacji. Na oficjalne aktualizacje musimy bowiem jeszcze, trochę poczekać.

Jak informuje Android Police, Google rozpoczęło już wewnętrzne testy aktualizacji ICS dla telefonu Nexus S. Testerami nowego oprogramowania są pracownicy Google, posiadający wspomniany smartphone.

Celem testów jest sprawdzenie potencjalnych błędów, występujących w aktualizacji. Google stara się uniknąć wpadek, które miały miejsce w przeszłości, przy okazji aktualizacji takich telefonów jak Nexus One czy HTC G1.

Prace nad aktualizacją są jednak na wczesnym etapie, a w związku z tym, publikacja oficjalnej wersji jest jeszcze daleko przed nami. Prawdopodobnie kilka miesięcy. To z kolei może oznaczać, że aktualizacje dla pozostałych modeli, pojawią się nieco później. Dlaczego?

Otóż Google chce, aby Nexus S otrzymał nowy system jako pierwszy, wśród urządzeń, które oryginalnie zostały wprowadzone do sprzedaży, ze starszą wersją Androida. Nexus S jest w końcu jednym z modeli deweloperskich, czyli stworzonych z myślą o twórcach aplikacji. Stąd, o ile istnieje techniczna możliwość, Google chce zapewnić deweloperom dostęp do nowego oprogramowania.

A my, tymczasem w oczekiwaniu na aktualizację naszych smartphone'ów, musimy uzbroić się w cierpliwość.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu