Ciekawe strony

Obsługa subskrypcji i newsletterów nigdy nie była tak prosta - Poznajcie Sendicate

Grzegorz Ułan
Obsługa subskrypcji i newsletterów nigdy nie była tak prosta - Poznajcie Sendicate
10

Już na samym początku zaznaczę, że wiem, iż są inne bardziej zaawansowane narzędzia do obsługi list mailingowych czy newsletterów (zwykle płatne), ale jeśli potrzebujecie szybkiego i prostego systemu do obsługi mniejszych list (do 500 subskrybentów), ten serwis przypadnie Wam z pewnością do gustu....


Już na samym początku zaznaczę, że wiem, iż są inne bardziej zaawansowane narzędzia do obsługi list mailingowych czy newsletterów (zwykle płatne), ale jeśli potrzebujecie szybkiego i prostego systemu do obsługi mniejszych list (do 500 subskrybentów), ten serwis przypadnie Wam z pewnością do gustu.

Sendicate to nie tylko zwykła obsługa subskrypcji, ale kompletne narzędzie do zarządzania naszymi listami oraz tworzenia newsletterów wraz z ich bezpośrednią wysyłką. Do tego niezwykle proste i intuicyjne.

Domyślnie mamy już wygenerowany motyw z trzema sekcjami do wypełnienia.

Na wstępie uzupełniamy tylko nasze dane, widoczne w stopce naszej wiadomości i przechodzimy do wypełnienia treścią i zdjęciami naszego mailingu.

Do tego możemy dołączyć dowolnie dodatkowe sekcje, takie jak sam tekst, zdjęcia czy filmy.

Teraz pozostaje już tylko wybrać motyw dla naszej wiadomości.

Lub też stworzyć własny w wygodnym edytorze HTML.

Kiedy mamy już swój pierwszy email gotowy do wysyłki, przydałoby się stworzyć naszą pierwszą listę mailingową. Możemy tu więc wygenerować formularz do zapisywania się do naszej listy lub też udostępniać ją w postaci prostego linku.

Gdy już zgromadzimy odpowiednią bazę do wysyłki, pozostaje nam tylko śledzić jej efektywność, również bezpośrednio w samym serwisie.

Są tu najbardziej potrzebne statystyki, czyli procentowy rozkład aktywności subskrybentów w rozróżnieniu na akcje związane z otwarciem wiadomości, jak i kliknięciem w jej zawartość.

Intel partnerem technologicznym AntywebWszystko to mamy dostępne w darmowej wersji konta, które obejmuje do 500 subskrybentów oraz limit do 1000 wysyłek. Czyli w tej opcji możemy dokonać, przy maksymalnym wykorzystaniu limitów, dwie wysyłki w miesiącu. Jeśli w ciągu miesiąca zwiększy lub zmniejszy się nam liczba subskrybentów, automatycznie przechodzimy do wyższego lub niższego planu. Rozliczenie nastąpi w następnym okresie, proporcjonalnie do czasu korzystania z danego planu.

W mojej ocenie, myślę, że warto przetestować najpierw ten serwis w darmowej wersji, dopiero później, w zależności od spełnienia Waszych oczekiwań, zdecydować się na płatne plany. To, co mogę powiedzieć o tym projekcie, zamyka się w stwierdzeniu, że wszystko tu działa należycie od samego początku do końca. Jeśli szukacie właśnie podobnego narzędzia do obsługi newsletterów dla mniejszej grupy odbiorców, z pewnością ta propozycja spełni Waszego oczekiwania.

Na koniec prezentacja projektu, zawierająca cały proces tworzenia wiadomości, jak i dostępne, już gotowe szablony.

Send you first email with Sendicate from Sendicate on Vimeo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

newsletterysubskrypcje