Antyapps

Obiektyw Google już dostępny w Polsce

Antyapps
Obiektyw Google już dostępny w Polsce
0

Nowatorskie rozwiązania mobilne Google mają to do siebie, że często zarezerwowane są dla tylko jednego kraju — Stanów Zjednoczonych. Dopiero po kilku miesiącach rozwiązania trafiają też na inne rynki — często anglojęzyczne. Nie jest łatwo dostosować niepotykane wcześniej narzędzia dla wszystkich...

Nowatorskie rozwiązania mobilne Google mają to do siebie, że często zarezerwowane są dla tylko jednego kraju — Stanów Zjednoczonych. Dopiero po kilku miesiącach rozwiązania trafiają też na inne rynki — często anglojęzyczne. Nie jest łatwo dostosować niepotykane wcześniej narzędzia dla wszystkich krajów. Jednak firmie zależy, by jej innowacyjne usługi dostarczone były do szerokiego grona odbiorców. W Polsce możemy się już cieszyć Asystentem Google. Teraz otrzymujemy drugą nowość — Google Lens, które po polsku nazwano Obiektyw, jest już dostępne na iOS i Androida.

Google Lens zawitało na AntyApps już przy okazji debiutu narzędzia na zachodzie. Technologia rozpoznawania obiektów umieszczonych na zdjęciach zapowiedziana została na Google I/O w 2017 r. Po kilku miesiącach zaczęli z niej korzystać mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, którzy wyszukiwali przedmioty na długo przed innymi rynkami. W połowie 2019 r. rozwiązanie to trafia także do Polski. Obiektyw Google dostępny jest w przeglądarce i aplikacji i przyda się w sytuacja, w której chcecie dowiedzieć się nieco więcej na temat umieszczonego na zdjęciu przedmiotu. Stylowa kurtka, czy lampa w eleganckim pokoju? Nic prostszego. Kiedy dotkniecie przycisku Obiektyw w Grafice Google, na interesującym przedmiocie pojawią się kolorowe kropki. Wystarczy je nacisnąć lub zaznaczyć obiekt palcem i gotowe. Podobnie jak w Obiektyw używa sztucznej inteligencji do zrozumienia widzianego przedmiotu. Po wskazaniu pokaże podobne obrazy, które będziecie mogli sprawdzać i odkrywać.

Google Lens — Obiektyw Google dostępny prawie dla wszystkich

Jak to zwykle bywa, tego typu rozwiązania wdrażane są falowo — także na naszym rynku. Obiektyw jest już oficjalnie dostępny, ale nie oznacza to wcale, że skorzystają z niego już wszyscy posiadacze urządzeń z iOS, czy Androidem. Google informuje jednocześnie, że narzędzie to jest u nas wciąż rozwijane i pełniejsze jego wdrożenie wymagać będzie czasu.

W pierwszej kolejności charakterystyczne kropki zagoszczą na produktach i przedmiotach, które zidentyfikuje Obiektyw. Z każdym kolejnym miesiącem kropki zaczną pojawiać się w większej liczbie typów obrazów, takich jak punkty orientacyjne, zwierzęta czy rośliny. Zawsze, kiedy Obiektyw czegoś jeszcze sam nie rozpoznaje, możecie też “obrysowywać” obiekt, który Was interesuje, aby uzyskać więcej informacji na jego temat i zobaczyć powiązane treści.

Obiektyw Google dostępny w wyszukiwarce na urządzeniach mobilnych i w aplikacji Google dla smartfonów z systemem iOS i Android.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu