Felietony

O2 i Gazeta nie zauważyły 3 milionów użytkowników

Grzegorz Marczak
O2 i Gazeta nie zauważyły 3 milionów użytkowników
26

Dzisiaj na idg.pl przeczytałem pierwszą część podsumowania roku 2007 - w rolach głównych wystąpili przedstawiciele serwisów Google, O2, Gazeta, Fotka i Interia.pl Ku mojemu zaskoczeniu o2 w ogóle nie zauważyło czegoś co już teraz wszyscy nazywają fenomenem w polskim internecie czyli Naszej Klasy....

Dzisiaj na idg.pl przeczytałem pierwszą część podsumowania roku 2007 - w rolach głównych wystąpili przedstawiciele serwisów Google, O2, Gazeta, Fotka i Interia.pl

Ku mojemu zaskoczeniu o2 w ogóle nie zauważyło czegoś co już teraz wszyscy nazywają fenomenem w polskim internecie czyli Naszej Klasy.

Między innymi tak oto o2 podsumowuje rok:

W Polsce niewiele ważnego wydarzyło się w pierwszych 3 kwartałach poza zmianą na czele gazeta.pl. Efekty widać na koniec roku - już 3 portale toczą bój o 3. miejsce. Zakonserwowano stan pewnej innercji w Onecie, WP i Interii, czego beneficjentami są o2.pl i gazeta.pl.

Jeszcze jeden ciekawy cytat z o2:

Swój status, pewną konieczną w przypadku serwisów społecznościowych aurę autentyzmu utraciły MySpace i Facebook

A ja się pytam - na jakiej podstawie są takie wnioski bo statystyki pokazują coś z goła odmiennego.

o2 jednak nie było same w pomijaniu obecności naszej klasy w internecie. Przedstawiciel gazeta.pl również zapomniał o serwisie który ma zaledwie 3 miliony (już 4 miliony:) ) użytkowników:

Mimo tego, że rynek internetowy nabiera coraz większego tempa, 2007 rok należał do spokojnych. Nie było większych niespodzianek i nie wyłonił się żaden nowy gracz, który w efektowny sposób podbiłby globalny rynek.

Nie posądzam obu panów o brak znajomości tego co dzieje się w polskim internecie - nie wiem tylko jak w takim razie można nazwać tego typu wypowiedzi.

Domyślam się natomiast dlaczego zarówno o2.pl jak i gazeta.pl niechętnie wspominają o naszej klasie (i mimo iż alexa.com nie jest specjalnie dokładna to jednak ten trend który w tym przypadku pokazuje jest właściwy):

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu