Felietony

Nowy ultrabook Acer S3 zapowiada się rewelacyjnie! Czyżby MacBook killer?

Jan Rybczyński
Nowy ultrabook Acer S3 zapowiada się rewelacyjnie! Czyżby MacBook killer?
45

Acer przedstawił swojego reprezentanta nowej kategorii ultarbook. Posiada aluminiowo-magnezową obudowę grubości 13 mm, 13,3 calowy ekran i waży 1,3 kilograma. Pomimo niewielkich rozmiarów i wagi mieści w sobie dwa dyski SSD i tradycyjny HDD oraz mocny procesor i5 drugiej generacji. Wygląda na poważn...

Acer przedstawił swojego reprezentanta nowej kategorii ultarbook. Posiada aluminiowo-magnezową obudowę grubości 13 mm, 13,3 calowy ekran i waży 1,3 kilograma. Pomimo niewielkich rozmiarów i wagi mieści w sobie dwa dyski SSD i tradycyjny HDD oraz mocny procesor i5 drugiej generacji. Wygląda na poważnego rywala dla MacBook Air. Cena również atrakcyjna - 899$. Muszę przyznać, że segment ultrabooków zapowiada się bardzo interesująco i faktycznie ma szanse się mocno spopularyzować.

Serwis TechCrunch pokazał jak wygląda nowy przedstawiciel utrabooków od Acera. Jego specyfikacja techniczna robi naprawdę duże wrażenie. Połączenie standardowego dysku twardego o pojemności 320 GB, z dyskiem SSD o pojemności 20 GB to bardzo dobre posuniecie, zapewniające wystarczającą ilość miejsca na dane ale jednocześnie bardzo dobrą wydajność oraz krótki czas uruchamiania i wznawiania ze stanu uśpienia które trwa 2 sekundy. Pełna sprawność po hibernacji przywracana jest po 8 sekundach.  Acer S3 dzięki opatentowanemu hybrydowemu uśpieniu systemu ma czuwać 50 dni. Bateria ma zapewnić również 6 godzin ciągłej pracy.

Mocny procesor Core i5-2467M, karta graficzna Intel HD 3000 oraz 4 GB RAM dopełniają obraz komputera, na którym można normalnie pracować nie narzekając na ciągły brak mocy obliczeniowej. Również rozdzielczość 1366 x 768 jest całkowicie wystarczająca.

W najbliższym czasie planowane są również inne konfiguracje S3, wyposażone w większy dysk SSD, oraz inne procesory, w tym i7, który zwiększy moc obliczeniową, ale najprawdopodobniej skróci czas działania na baterii oraz i3 który swoją mniejszą mocą obliczeniową pozytywnie wpłynie na czas pracy bez zasilacza.

Acer S3 posiada dwa porty USB i wyjście HDMI umieszczone na tylnej krawędzi. Na bocznych i przedniej nie znajdziemy nic poza czytnikiem kart pamięci, gniazdem słuchawkowym oraz diodą sygnalizującą status baterii. Czy nadchodzący ultarbook Acera prezentuje się ładnie, możecie sami ocenić patrząc na poniższe zdjęcia:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Acerultrabook