Polska

Od 8 marca nie kupisz biletu w komunikacji miejskiej we Wrocławiu bez zbliżeniowej karty płatniczej

Grzegorz Ułan
Od 8 marca nie kupisz biletu w komunikacji miejskiej we Wrocławiu bez zbliżeniowej karty płatniczej
197

Na wrocławskich portalach pojawiło się od wczoraj więcej informacji o nowym systemie sprzedaży biletów we Wrocławiu. Okazuje, że od 8 marca jedynym sposobem na zakup biletu po wejściu do pojazdu komunikacji miejskiej będzie skorzystanie ze zbliżeniowej karty płatniczej.

Wprawdzie dodatkowo będzie to możliwe przy pomocy nowych kart URBANCARD EP z opcją elektronicznej portmonetki, no ale tą i tak trzeba będzie zasilić wcześniej w punkcie sprzedaży, biletomacie lub przez internet. Jak to będzie działać możecie zobaczyć na poniższym filmiku instruktażowym.

Jeśli korzystacie ze zbliżeniowych kart płatniczych będziecie mogli zakupić bilet w nowych kasownikach w kilku krokach i bez drukowania papierowej wersji. Wystarczy wybrać bilet/bilety, przyłożyć kartę, a te zapiszą się w postaci cyfrowego tokena w systemie, a w przypadku kontroli czytnik kontrolera będzie wstanie odczytać, czy danej karcie przyporządkowany jest dany token.

Szczegółowo omówił to na wideo pracownik Mennicy Polskiej (dostarczyciel systemu) w tym wpisie na Gazecie Wrocławskiej.

W każdej chwili będzie można sprawdzić ważność tak zakupionego biletu samemu w tym samym kasowniku.

Niestety zniknie z pojazdów komunikacji miejskiej 820 mobilnych biletomatów (takich samych jakie są obecnie dostępne w ZTM Warszawa, czyli z opcją płatności zbliżeniowych i tradycyjnych kart debetowych), w ich miejsce zamontowanych zostanie 3300 nowych elektronicznych kasowników, gdzie za bilet zapłacimy tylko zbliżeniowo,

Dlaczego niestety? Nigdy nie przekonałem się do zbliżeniowych kart płatniczych, od lat korzystam tylko z tradycyjnych kart debetowych na PIN. Z miejsca takie osoby jak ja, będą odcięte od możliwości zakupu biletu w komunikacji. Pół biedy z miejscowymi, mogą zaopatrzyć się w nowe karty URBANCARD EP, gorzej będą mieli przyjezdni i turyści.

Więcej na temat nowego systemu dowiecie się na oficjalnej stronie Miasta Wrocławia.

Grafika: Kanał Youtube URBANCARD.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu