Filmy

Fincher powróci z czarno-białym filmem dla Netfliksa - jest na co czekać!

Konrad Kozłowski
2

Reżyser The Social Network i Zaginionej dziewczyny powróci z pełnometrażową produkcją, ale tym razem nie na duży ekran, bo jego film Mank trafi do oferty Netfliksa.

Aż trudno uwierzyć, że od czasu premiery Zaginionej dziewczyny z 2014 roku David Fincher nie nakręcił pełnometrażowej fabuły. Za sobą ma między innymi współpracę przy serialu House of Cards, jego projekt Mindhunter oraz animację Miłość, śmierć i roboty, które lądowały na Netfliksie, dlatego chyba nikogo nie dziwi, że nadchodzący film również trafi do dystrybucji za pośrednictwem serwisu VOD.

Kilka mocnych uderzeń w lipcu na Netflix – oto lista nowych seriali i filmów

Nowy film Finchera - czarno-biały Mank trafi na Netflix

Mank ma opowiadać historię Hermana J. Mankiewicza, który pracował w Hollywood jako scenarzysta. Trafił tam ze względu na perspektywę współpracy z Paramount Pictures, które nalegało na przeprowadzkę dziennikarza w tamtej rejony. Mankiewicz znany jest przede wszystkim z tekstu do "Obywatela Kane'a", który kojarzony jest w głównej mierze z Orsonem Wellesem - to właśnie z nim Mankiewicz wszedł w ogromny konflikt z powodu prób zagarnięcia przez Wellesa dla siebie całego splendoru po sukcesie filmu. Mówi się, że Welles próbował pzekupić Mankiewicza, by ten zrezygnował z obecności jego imienia i nazwiska w napisach końcowych, by całą zasługę za scenariusz można było przypisać Orsonowi.

Oprócz głównego zamysłu na film, poznaliśmy także plany co do technicznej realizacji obrazu - Mank ma być nakręcony jako produkcja czarno-biała. To w połączeniu ze stylem i pomysłowością Finchera może przynieść niesamowite rezultaty, bo po tym jak nakręcił niektóre odcinki House of Cards, The Social Network czy Zaginioną dziewczynę, można śmiało oczekiwać projektu najwyższych lotów. O stylu Finchera mówi się naprawdę sporo, a na YouTube nie brakuje analizujących jego pracę klipów - zdecydowanie zachęcam do zapoznania się z nimi, bo po ich seanse możecie zacząć postrzegać filmy zupełnie inaczej, niż do tej pory. Niektóre z nich zamieszczam poniżej. Na tę chwilę nie znamy daty premiery filmu Mank, ale wiemy, że ma w nim zagrać Gary Oldman, a scenariusz napisał ojciec Davida Jack Fincher.

Źródło: Hollywood Reporter

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu