Felietony

Nowości od Google: obsługa wielu kont w mobilnym Gmailu oraz pionowe łączenie komórek w arkuszach kalkulacyjnych

Jan Rybczyński
Nowości od Google: obsługa wielu kont w mobilnym Gmailu oraz pionowe łączenie komórek w arkuszach kalkulacyjnych
4

Google wciąż ulepsza swoje produkty i usługi. Zwykle nie są to dramatyczne zmiany na lepsze, jednak wprowadzane są regularnie do wszystkich produktów. Wracając z urlopu przekonałem się o tym zaglądając do RSS, w których było ponad 50 nowych wpisów na blogach należących do rożnych usług Google i więk...

Google wciąż ulepsza swoje produkty i usługi. Zwykle nie są to dramatyczne zmiany na lepsze, jednak wprowadzane są regularnie do wszystkich produktów. Wracając z urlopu przekonałem się o tym zaglądając do RSS, w których było ponad 50 nowych wpisów na blogach należących do rożnych usług Google i większość opisywała rozmaite usprawnienia. Drobne zmiany, ale ziarnko do ziarnka... Tym razem Google wprowadza trzy udogodnienia dla mobilnej poczty Gmail oraz jedno dotyczące arkuszy kalkulacyjnych Google Docs.

Zacznijmy od mobilnej wersji Gmaila. Najważniejsze wydaje się wprowadzenie możliwości logowania do wielu kont oraz łatwe przełączanie pomiędzy nimi. Gigant z Mountain View przypomina, aby odświeżyć zakładkę z mobilnym Gmailem, ponieważ adres URL uległ zmianie. Przyczyna jest prosta, Google w ten sposób umożliwił dodanie osobnej zakładki bezpośrednio do każdego konta poczty, do którego chcemy się zalogować.

Drugie udogodnienie, to możliwość ustawienia automatycznie dodawanego podpisu osobno dla mobilnej wersji poczty. Dzięki temu możemy dodać informację, że piszemy z mobilnego Gmaila i ewentualne literówki czy błędy w automatycznej korekcji pisowni nie wprowadzą naszego adresata w zdziwienie.

Ostatnia zmiana daje możliwość ustawienia autorespondera z poziomu mobilnego Gmaila. Dzięki temu, kiedy zapomnimy zrobić to przed wyjazdem na urlop, lub zaskoczy nas dzień poza biurem, wszystkie piszące do nas osoby dostaną stosowną informacje na temat naszej nieobecności.

Jeśli chodzi natomiast o arkusz kalkulacyjny dostępny w Google Docs, dodano możliwość pionowego scalania komórek. Obecnie można scalać komórki w dowolnych konfiguracjach, w poziomie, pionie oraz wszystkie zaznaczone w jedna całość. Funkcja przyda się szczególnie przy formatowaniu danych w taki sposób, aby były czytelne i przyjazne dla oka.

Po więcej szczegółów zapraszam na blogi Google Docs oraz Gmail.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googlegoogle docsGmail Mobile