Moje przemyślenia

Nowe wiadomości Onetu

Grzegorz Marczak
Nowe wiadomości Onetu
20

Onet pokazał dzisiaj nową wersję jednego z swoich głównych portalowych produktów (7 milionów RU, 280 milionów odsłon) czyli wiadomosci.onet.pl. Wchodząc na tę stronę da się przede wszystkim zauważyć, że zmieniła się jej szerokość - dostosowaną ją do rozdzielczości 1024 piksele dzięki czemu jest wra...

Onet pokazał dzisiaj nową wersję jednego z swoich głównych portalowych produktów (7 milionów RU, 280 milionów odsłon) czyli wiadomosci.onet.pl. Wchodząc na tę stronę da się przede wszystkim zauważyć, że zmieniła się jej szerokość - dostosowaną ją do rozdzielczości 1024 piksele dzięki czemu jest wrażenie większej przejrzystości na stronie. Poza tym mam problem z znalezieniem cech charakterystyczny, które w jakiś sposób wyróżniły by ten serwis od innych portali (mam wręcz wrażenie, że to wszystko już gdzieś widziałem tylko nie mogę sobie przypomnieć gdzie)

Oczywiście nie to jest głównym celem przemiany choć fajnie by było zobaczyć, że ktoś wreszcie pokusił się o zrobienie czegoś mniej sztampowego. Zdaję sobie jednak sprawę, że przy produkcjach portalowych nic nie jest przypadkowe i rozmieszczenie elementów strony jest dobrze biznesowo przemyślane i bazuje na praktyce.Patrząc na nową stronę wiadomości mimo iż jest ona teraz bardziej przejrzysta to jednak mam wrażenie, że gdzieś nadal jest jednak bałagan. W jednym newsie mamy trzy różne rodzaje fontów - tytuł, kawałek treści oraz wypunktowane linki, które zajmują więcej miejsca niż sama treść. W takim układzie trudno mi się skupić na główny przekazie ponieważ wzrok absorbują odnośniki przy newsach.

Odnoszę też wrażenie, że o i ile górna część strony z tak zwanym topem wygląda dość zgrabnie o tyle na dole strony robi się naprawdę ciasno. Na szczęście wygląd pojedynczej informacji jest na tyle czytelny, że rekompensuje przedzieranie się przez nadmiar informacji na stronie głównej.

Nie jestem jednak specjalistą od architektury portali, powyższe uwagi to tylko punkt widzenia czytelnika.

Ciekawy jestem czy wam się podobają nowe wiadomości onetu?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

onetportal