Felietony

Nowe lepsze zdjęcia na Facebooku

Grzegorz Marczak
Nowe lepsze zdjęcia na Facebooku
24

Jeśli ktoś z was na Facebooku ostatnio zauważył zdjęcia wyświetlane w nowej warstwie i w nieco pokracznej czarnej ramce to jest to właśnie nowość, którą teraz wdraża FB. Wczoraj na blogu serwisu ukazała się oficjalna zapowiedz zmian dotyczących obsługi zdjęć (a właściwie to potwierdzenie implement...


Jeśli ktoś z was na Facebooku ostatnio zauważył zdjęcia wyświetlane w nowej warstwie i w nieco pokracznej czarnej ramce to jest to właśnie nowość, którą teraz wdraża FB. Wczoraj na blogu serwisu ukazała się oficjalna zapowiedz zmian dotyczących obsługi zdjęć (a właściwie to potwierdzenie implementacji bo zapowiedz pochodzi z zeszłego roku). Warto podkreślić, że jest to bardzo ważny element serwisu, który od samego początku napędzał aktywność użytkowników.

Głównym celem zmian było wprowadzenie lepszej jakości zdjęć na Facebook oraz ułatwienie dzielenia się z nimi, komentowania jak również poprawienie stabilności i jakości aplikacji która je obsługuje.

Od teraz więc można do serwisu wgrywać fotografie i obrazki o wielkości 2048 pikseli (poprzedni limit to 720), można łatwiej pobrać zdjęcia i co najważniejsze można je przewijać w light boksie (czyli dużo szybciej niż do tej pory).

Facebook poprawił również narzędzi do dodawania zdjęć do serwisu. W poprawiony uploaderze będzie możliwość dodania tagu jednocześnie do kilku zdjęć w tym samym albumie. Ważniejsze jednak, że uploader ma być teraz bardziej stabilny i szybszy (zminimalizowano ilość flasha jaki był w nim wykorzystywany).

Mając możliwość obejrzenia nowego interfejsu do zdjęć w akcji mam nieco mieszane uczucia. Cała warstwa ze zdjęciem jest moim zdaniem nie do końca dobrze dopasowana. Nie zakrywa ona do końca tego co jest pod nią i czasem ma się wrażenie, że nowa warstwa nie jest do końca dobrze zbudowana.

No ale to szczegół ponieważ nowy interfejs jako całość jest dużym usprawnieniem dla użytkowników. Zdjęcia ładują się bardzo szybko, w przypadku klikania na zdjęcia jakie pokazują się na naszym wallu pojawiają się one w nowej warstwie co jest o wiele mniej rozpraszające niż obecny sposób itp.

Implementacja nowego interfejsu zdjęć dla wszystkich użytkowników potrwa kilka tygodni.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebookzdjęcia