Polska

Nowa odsłona myapple.pl

Grzegorz Marczak
Nowa odsłona myapple.pl
34

MyApple.pl to chyba największy w naszym kraju serwis dla "wyznawców" kultu apple i jego produktów. Jeszcze do niedawna serwis ten był tak naprawdę forum, na bazie którego stworzona była sekcja z newsami i całą strona główna. Siłą tego serwisu nie był jednak jego wygląd ale treści i aktywni użytkowni...

MyApple.pl to chyba największy w naszym kraju serwis dla "wyznawców" kultu apple i jego produktów. Jeszcze do niedawna serwis ten był tak naprawdę forum, na bazie którego stworzona była sekcja z newsami i całą strona główna. Siłą tego serwisu nie był jednak jego wygląd ale treści i aktywni użytkownicy.

11 lipca autorzy serwisu MyApple.pl pokazali użytkownikom nową odsłonę serwisu. Trzeba przyznać, że w porównaniu do poprzedniej dość archaicznej wersji strony nowa wersja to bardzo duży skok jeśli chodzi estetykę i wygląd serwisu.

Jeśli chodzi o samą stylistykę i kolorystykę to myapple.pl przypomina mi bardzo Wirtualną Polskę - nie ma w tym oczywiście nic złego. Serwis nabrał teraz bardziej profesjonalnego wyglądu no i znalazły się konkretne miejsca na reklamy.Na głównej stronie oprócz ostatnich newsów, znalazło się miejsce na ankiety, ostatnie ogłoszenia, ostatnie wątki z forum oraz wiele innych ciekawych informacji. Wszystko to tworzy w miarę spójną całość, a jeśli rozmieszczenie informacji nam nie pasuje możemy je sami zmienić i poustawiać bloki według własnej koncepcji.

To co nie podoba mi się w nowym myapple to cała górna część strony gdzie mrugające reklamy i newsy nie pozwalają mi się skupić na zawartości serwisu. Tak sie dziwnie złożyło, że mruga reklama po lewej stronie, blok z ostatnimi wiadomościami i reklama (chyba od google). Myślę, że ten element strony wymaga dopracowania. Warto też wyeliminować moim zdaniem zbędne animacje, które powodują, że strona co chwilę zmienia swoją długość.

Mimo tych małych mankamentów uważam, że twórcy myapple.pl wykonali kawał dobrej roboty a zaprezentowane zmiany na pewno przysłużą się rozwojowi serwisu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiPhonemacbook pro