Felietony

Nokaut zamierza kupić udziały w Morizon. 60% spółki należy do części udziałowców Nokaut

Grzegorz Marczak
Nokaut zamierza kupić udziały w Morizon. 60% spółki należy do części udziałowców Nokaut
5

Zarząd grupy Nokaut S.A. poinformował o zamiarze inwestycji w Morizon S.A. Morizon S.A poinformował z kolei o podpisaniu w grudniu umowy inwestycyjnej na podstawie której przejmie 100% udziałów w firmie Melog.com. Płacić będą częściowo gotówką pozyskaną z emisji nowych akcji (które ma kupić grupa N...

Zarząd grupy Nokaut S.A. poinformował o zamiarze inwestycji w Morizon S.A. Morizon S.A poinformował z kolei o podpisaniu w grudniu umowy inwestycyjnej na podstawie której przejmie 100% udziałów w firmie Melog.com. Płacić będą częściowo gotówką pozyskaną z emisji nowych akcji (które ma kupić grupa Nokaut).

W przypadku kiedy transakcja zostanie przeprowadzona Nokaut będzie posiadał 22,4% kapitału zakładowego Moriozna. Zapłaci za to 5,9 miliona złotych. Nokaut szacuje, że Morizon po przejęciu Melog.com będzie wart 26 milionów złotych. Nokaut zapowiada też, że istnieje możliwość połączenia Grupy Nokuat.pl z Morizon S.A oraz Melog.com.

Decyzja odnośnie inwestycji w Morizon S.A ma zostać podjęta podczas walnego zgromadzenia 16 stycznia. Po ogłoszeniu tej informacji akcje Nokautu i Morizona poszły oczywiście w górę:)

Z ostatniego raportu:

Grupa Nokaut narastająco po trzech kwartałach 2013 roku zanotowała przychody w wysokości 8,55 mln zł, o 18% wyższe rok do roku. Strata operacyjna narastająco wyniosła -477 tys. zł, a strata netto -64 tys. zł.

Nokaut szuka stabilizacja finansowej w budowaniu silnej grupy w branży nieruchomości? Jest to o tyle ciekawy news, że jeszcze nie dawno po rynku krążyła plotka o tym, że znalazł się potencjalny kupiec/inwestor dla Nokaut.pl. Spółka cały czas aktywnie poszukuje wsparcia w postaci inwestora branżowego.

Operacja tego typu (o ile zostanie przeprowadzona) może więc zwiększyć atrakcyjność spółki w oczach potencjalnego partnera.

Sprawa z inwestycją wygląda jednak nieco inaczej kiedy spojrzymy w akcjonariat Morizon S.A. Udziałowcami na dziś w spółce są między innymi Sui Generis Investments posiadający blisko 30% akcji Morizona i ok 5% Nokautu. Następnie mamy Calvin Management Limited posiadający blisko 30% akcji Morizona. Calvin Management to firma Wojciecha Czerneckiego oraz Michała Jaskólskiego (współzałożycieli grupy Nokaut), która posiada blisko 25% akcji Nokaut S.A.

Tak więc grupa posiadająca blisko 60% akcji w spółce Morizon to udziałowcy posiadający jednocześnie blisko 40% akcji w Nokaut.pl. Zmienia to moim zdaniem nieco optykę i sposób patrzenia na tę transakcję jako na zakupy/inwestycje.

Na koniec jeszcze jedna ważna informacja, Dariusz Piszczatowski (Sui Generis Investments ) zrezygnował 24 grudnia z stanowiska przewodniczącego rady nadzorczej grupy Nokaut. Tym samym rada nadzorcza w swoim składzie nie posiada już udziałowców Morizon S.A, choć według komunikatu powody rezygnacji z funkcji nie zostały podane.

Ps. Dane o udziałowcach i udziałach pochodzą z stron internetowych obu spółek.

Na podstawie - raportu spółki oraz informacji z parkiet.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

inwestycjenokaut