Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Moje przemyślenia

Nie wiesz czy wybrać tablet czy netbook ? Sprawdź nowego Della Inspiron Duo

GM
Grzegorz Marczak
21

Patrząc na nowy Della Inspiron Duo mam wrażenie, że wracamy do trendów które były kiedyś. Laptopy z konwertowanymi ekranami, tablety z możliwością doczepiania klawiatury i stacjami dokującymi (HP miało takie) itp. Teraz mamy nową erę gdzie tablet ma zupełnie inną definicję - kiedyś był to sprzęt bar...

Patrząc na nowy Della Inspiron Duo mam wrażenie, że wracamy do trendów które były kiedyś. Laptopy z konwertowanymi ekranami, tablety z możliwością doczepiania klawiatury i stacjami dokującymi (HP miało takie) itp. Teraz mamy nową erę gdzie tablet ma zupełnie inną definicję - kiedyś był to sprzęt bardziej do pracy, dla biznesu - teraz jest głównie do rozrywki i multimediów.

Piszę o tym w kontekście nowego netbooka /tabletu firmy Dell o nazwie Inspiron Duo. Jest to komputer z 10 calowym dotykowym ekranem, którego bardzo szybko można zamienić w tablet. Sprzęt wyposażony jest w procesor dual-core Intel Atom N550 z 2GB RAM i dyskiem twardym 250 GB. System operacyjny napędzający to maleństwo to Windows 7 Home Premium. Podstawowa wersja kosztuje $549. Sprzęt ma być dostępny w grudniu tego roku.Bardzo dobrym pomysłem jest w przypadku tego urządzenia stworzenie przez Della własnej nakładki na system operacyjnej, która uaktualnia się w momencie przekręcenia ekranu w "opcję tabletu". Duo Stage UI - bo tak nazywa się ta nakładka ma za zadanie ułatwić nam przeglądanie mediów czyli zdjęć, filmów itp. Dzięki temu używając tabletu nie będziemy musieli męczyć się z pełnymi Windows 7 - które w przypadku "sterowania" palcem na pewno nie są wygodne.

Jeśli więc nie jesteście zdecydowani na to czy potrzebujecie Tablet czy Netook to może warto będzie sprawdzić nowego Della. Choć zawsze będzie to kompromis między jednym a drugi to jednak może dla kogoś okazać się atrakcyjnym produktem.

Osobiście nie do końca jestem przekonany do Della Inspiron Duo - po prostu nie wydaje mi się aby połączenie netbooka i tabletu w ten sposób miało sens - no ale zobaczymy co na to powie rynek i konsumenci.

Obrazki pochodzą z engadget.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Tabletdellnetbook