Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Moje przemyślenia

Evan Williams z Twittera podczas Web 2.0 Summit - wywiad z człowiekiem bez wizji i pasji

GM
Grzegorz Marczak
9

W porównaniu do Zuckerberga Williams to starszy pan bez energii i zapału. Oczywiście mówię tylko o wrażeniu jakie odniosłem po obejrzeniu nagrania z wywiadu podczas Web 2.0 Summit. Nudne dyskusje o reklamie w których Williams starał się pokazać, że Twitter zrobił coś specjalnego czy też wyjątkowego...

W porównaniu do Zuckerberga Williams to starszy pan bez energii i zapału. Oczywiście mówię tylko o wrażeniu jakie odniosłem po obejrzeniu nagrania z wywiadu podczas Web 2.0 Summit. Nudne dyskusje o reklamie w których Williams starał się pokazać, że Twitter zrobił coś specjalnego czy też wyjątkowego. Evan nie był też w stanie powiedzieć nic konkretnego o tym, czy są zadowoleni z dotychczasowych źródeł przychodów.

Było jednak w tej całej rozmowie coś ciekawego i jednocześnie zaskakującego dla mnie, Evan robił wrażenie człowieka kompletnie bez wizji. Nie był w stanie odpowiedzieć na pytanie czy developerzy mogą ufać Twitterowi, że za chwilę nie wprowadzi tego nad czym oni pracowali od lat. Przykładem jest tutaj ostatnio wprowadzone narzędzi analityczne Twittera - jak wiemy tego typu usługi dostarczały również zewnętrzne aplikacje.

Ostatecznie Williams stwierdził, że nie będą czekać z rozwojem narzędzi jeśli uważają iż mogą coś zrobić lepiej od tego co zrobiła zewnętrzna firma czy grupa developerów. Słodkie prawda? Przy czym nie potrafi wykrztusić z siebie nawet słowa na temat strategii twierdzą jedynie, że Twitter nie jest jeszcze klasyczną platformą jaką chcieliby żeby był. Odpowiedz odnośnie planów rozwoju Twitter była na również nijaka, nie spójna pokazująca, że nie wiadomo czego można się spodziewać.

Mam wrażenie, że gdyby w jakiś sposób Twitter trafił w ręce Zuckerberga to zobaczylibyśmy prawdziwy potencjał tego serwisu.Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Twitter