VOD

Netflix i Eleven Sports w 4K w ofercie Orange TV

GU
Grzegorz Ułan
19

Jestem własnie na konferencji prasowej zorganizowanej w Miasteczku Orange w Warszawie, na której ogłoszono włączenie do usługi telewizyjnej Orange TV, kanałów sportowych Eleven Sports oraz Netfliksa.

Współpraca Orange z Netflixem rozpoczęła się 3 lata temu, kiedy to serwis ten pojawił się w ofercie Orange we Francji, ale we wrześniu tego roku ogłoszono, że oferta ta zostanie rozszerzona na inne kraje w Europie, Bliskim Wschodzie oraz w Afryce. Tak też się stało dziś.

Średni czas oglądania telewizji przez przeciętnego Polaka to aż 4 godziny i 22 minuty, Orange z ze swoją ofertą Orange Love, której ważnym elementem jest Orange TV chce zachęcić Polaków do przyjścia do nich. Stąd też nawiązanie tej współpracy i pojawienie się w ofercie nowych kanałów sportowych Eleven i chyba najbardziej popularnego na świecie serwisu VOD, czyli Netfliksa.

Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska:

Atrakcyjna oferta telewizyjna to jeden z kluczowych elementów naszej strategii. Chcemy dostarczać klientom najlepsze treści w najwyższej jakości. Dzięki szybko rozbudowywanej sieci światłowodowej, w lutym br. wprowadziliśmy do Orange TV pierwsze programy w jakości 4K. Teraz robimy kolejny krok – dajemy klientom prosty i wygodny dostęp do filmów i seriali oferowanych przez Netflix oraz niezapomniane sportowe emocje Eleven Sports 1 w najlepszej jakości dostępnej w warunkach domowych czyli 4K.

Dostęp do tytułów w wysokiej jakości możliwy będzie w Orange TV poprzez dekoder Samsung TV, który wspiera treści wideo w 4K Ultra HD. Jeśli chodzi o Netfliksa to mają już w swojej ofercie około 200 godzin materiałów w 4K, a wszystkie nowe treści są produkowane już tylko w tej rozdzielczości. W przypadku Eleven na początek będą to wybrane mecze Bundesligi i hiszpańskiej La Liga, ale z czasem tych treści będzie pojawiać się coraz więcej.

Maria Ferreras, wiceprezes ds. rozwoju biznesu w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie Netflix:

Dzięki takiej współpracy, z wielką przyjemnością możemy zaoferować klientom Orange Polska wygodny i najszybszy dostęp do serwisu Netflix, gwarantujący im wspaniałą rozrywkę w najwyższej dostępnej jakości obrazu oraz w jednym miejscu.

Na potwierdzenie zasadności inwestycji w treści 4K przedstawiono wyniki badania, według którego już 12% Polaków posiada odbiornik z możliwością odtwarzania materiałów 4K, a 29% planuje go zakupić, jednocześnie 82% chce oglądać filmy czy sport w tej rozdzielczości.

Krzysztof Świergiel, dyrektor zarządzający Eleven Sports w Polsce:

Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy jednym z pierwszych kanałów sportowych w Polsce i w naszym regionie Europy, który oferuje kibicom wielkie widowiska sportowe w jakości 4K, w tym mecze czołowych piłkarskich lig świata, takich jak hiszpańska LaLiga Santander i niemiecka Bundesliga. Starając się wyjść naprzeciw wysokim oczekiwaniom widzów, dajemy im sport nie tylko na światowym poziomie, ale również w najwyższej jakości obrazu. Za niecały miesiąc w Eleven Sports 1 pokażemy legendarne El Clásico, czyli starcie Realu Madryt z Barceloną, które uznawane jest za najważniejszy mecz klubowy w piłce nożnej

Wszystkie kanały Eleven Sports dostępne będą bez dodatkowych opłat w Pakiecie Bogatym, natomiast jeśli chodzi o Pakiet Optymalny, znajdzie się w nim jedynie kanał Eleven Extra.

Dostęp i opłaty za Netfliksa w Orange TV zależeć będzie od wybranego wariantu z ich oferty, a więc w przypadku chęci oglądania materiałów w 4 trzeba będzie zapłacić dodatkowo 52 zł, ewentualnie będzie można wybrać niższe plany w standardowej rozdzielczości, czyli pakiety za 43 lub 34 zł. Przez pierwszy miesiąc dostęp do Netfliksa będzie za darmo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: