Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Moje przemyślenia

Nawet Google News stanie się bardziej społecznościowy

GM
Grzegorz Marczak
15

Autorem wpisu jest Andrzej Stachlewski Czyżby nastał jakiś nowy poważny trend w sieciach społecznościowych? Mówię o gamefication (po polsku to będzie: grywalizacja [sic?!] ), czyli dokładaniu elementów użyteczności znanych z gier do usług i serwisów internetowych. Niespełna wczoraj pisałem o s...

Autorem wpisu jest Andrzej Stachlewski

Czyżby nastał jakiś nowy poważny trend w sieciach społecznościowych? Mówię o gamefication (po polsku to będzie: grywalizacja [sic?!] ), czyli dokładaniu elementów użyteczności znanych z gier do usług i serwisów internetowych. Niespełna wczoraj pisałem o sukcesie firmy badgeville.com, a dziś dowiaduję się, że podobny system odznak Google wprowadzi do swojego agregatora wiadomości Google News.

Jak widać na powyższym filmiku, mechanika jest prosta. Jeśli interesuje nas jakiś temat i czytamy o nim regularnie, aplikacja automatycznie go rozpozna i przyzna nam adekwatną odznakę. (Google przygotowało ponad 500 ikonek, w myśl zasady “dla każdego coś dobrego”.) Zarazem, im więcej artykułów i newsów na dany temat klikniemy, tym wyższy poziom “czytacza” uzyskamy.

Większość użytkowników agregatorów informacji, które z założenia mają oszczędzać czas, a nie go konsumować poprzez zbędnę funkcje, prawdopodobnie nie zwróci uwagi na nową funcjonalność, ale nie to zdaje się być celem programistów z Mountain View. Google News to dobry poligon doświadczalny do przetestowania tego rodzaju funcjonalności.

Z materiałów marketingowych pokazano, że będzie można uzyskane odznaki pokazywać na swoim profilu Google. Co więcej na blogu, programiści zapowiadają, iż w przypadku sukcesu spróbują pójść z tą ideą o krok dalej. Łatwo sobie wyobrazić połącznie odznak z Google News z usługą Sparks w Google+. Miejmy nadzieję, że jeśli tak się stanie będzie to zrobione z umiarem i czysty wygląd społecznościówki Google nie zmieni się w powódź plakietek.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Google News