Felietony

Nasza Klasa zakończyła przeprowadzkę (ponad 1200 serwerów)

Grzegorz Marczak
Nasza Klasa zakończyła przeprowadzkę (ponad 1200 serwerów)
58

Jak czytamy w informacji prasowej przeniesienie całego środowiska NK zajęło 7 miesięcy. Operacja już się zakończyła a serwery działają teraz w obiekcie ATM czyli Telehouse.Poland. Infrastruktura NK, która wymagała transportu, ważyła łącznie 16 ton. W tym celu wybrano specjalne samochody wyposażon...

Jak czytamy w informacji prasowej przeniesienie całego środowiska NK zajęło 7 miesięcy. Operacja już się zakończyła a serwery działają teraz w obiekcie ATM czyli Telehouse.Poland.

Infrastruktura NK, która wymagała transportu, ważyła łącznie 16 ton. W tym celu wybrano specjalne samochody wyposażone w pneumatyczne zawieszenie, które umożliwiało dodatkową amortyzację podczas jazdy po rodzimych drogach. Nad migracją czuwało w sumie 14 osób ze strony NK, pod kierownictwem Tomasza Białobrzega - dyrektora IT w firmie. Etap demontażu sprzętu rozpoczął się pod koniec stycznia. Fizyczna migracja serwerów rozpoczęła się w lutym. W jej trakcie żaden dysk twardy nie uległ uszkodzeniu. Przed i po transporcie sprzęt był każdorazowo testowany przed ponowną instalacją. Wdrażanie nowych serwerów oraz usuwanie elementów dotychczasowej infrastruktury zakończyło się w maju 2011 roku.

W informacji prasowej padają też ciekawe liczby odnośnie infrastruktury NK:

- 1292 serwery, przetwarzające nawet 20Gb danych na sekundę
- 100 km okablowania (porównywalna odległość dzieli Warszawę i Płock)
- zużycie energii na poziomie 180mWh miesięcznie (porównywalne zużycie ma 6 tys. lodówko-zamrażarek i nawet do 500 gospodarstw domowych)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

nasza-klasaNK