Felietony

Nasza Klasa robi aplikację desktopową pod windows!

Grzegorz Marczak
Nasza Klasa robi aplikację desktopową pod windows!
44

W drugim kwartale 2011 ma mieć premierę pierwsza aplikacja desktopowa Naszej Klasy. Będzie to program działający na komputerach z systemem operacyjnym Windows. Na razie nie wiadomo za wiele o funkcjonalności programu oprócz jednego faktu czyli możliwości ukrycia aplikacji nk.pl w zasobniku systemo...


W drugim kwartale 2011 ma mieć premierę pierwsza aplikacja desktopowa Naszej Klasy. Będzie to program działający na komputerach z systemem operacyjnym Windows. Na razie nie wiadomo za wiele o funkcjonalności programu oprócz jednego faktu czyli możliwości ukrycia aplikacji nk.pl w zasobniku systemowym (systray). Tyle jeśli chodzi o informacje oficjalne.

Więcej można natomiast wyczytać z przesłanych obrazków. Widać na nich, że aplikacja będzie obsługiwała pocztę, wyświetlała newsy od naszych znajomych, będzie można wyświetlić też listę znajomych no i jest oczywiście obsługa NKtalk czyli komunikatora Naszej Klasy (i to jest pewnie głównym celem)

Osobiście pomysł zrobienia aplikacji desktopowej uważam za bardzo ciekawy. Biorąc pod uwagę profil użytkownika NK, a zakładam że nie są to zaawansowane jeśli chodzi o komputer i internet osoby (mainstream) to tego typu inicjatywa może spotkać się z sporym zainteresowaniem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

nasza-klasaNK