Polska

Nasza Klasa - nowości, nowości!

Domyślny dla witryny
Nasza Klasa - nowości, nowości!
13

Nasza-Klasa sypie ostatnio zmianami i nowymi funkcjami niczym z rogu obfitości. Czy jest to efekt spadających wyników oglądalności ? Tego się nie dowiemy na pewno. Faktem jest jednak, że niemal codziennie ostatnio wchodzą jakieś nowe opcje. Zaledwie wczoraj pojawiła się informacja o dodaniu do N-...

logo nkNasza-Klasa sypie ostatnio zmianami i nowymi funkcjami niczym z rogu obfitości. Czy jest to efekt spadających wyników oglądalności ? Tego się nie dowiemy na pewno. Faktem jest jednak, że niemal codziennie ostatnio wchodzą jakieś nowe opcje.

Zaledwie wczoraj pojawiła się informacja o dodaniu do N-K rodzaju opisu w gg oraz możliwości ukrywania swojej obecności w serwisie:

Właśnie rozwinęliśmy funkcjonalność „Aktywni znajomi”. Obecnie możesz dzielić się ciekawymi myślami, polecać piosenkę, której właśnie słuchasz czy po prostu kogoś pozdrowić, ustawiając odpowiedni opis. Dodatkowo masz możliwość określenia swojego statusu jako widocznego bądź niewidocznego.

Analogia do gadu-gadu narzuca się sama, trudno zatem mówić tu o jakimś nowatorstwie. Raczej o wykorzystaniu (słusznie poniekąd)) gotowych rozwiązań z najpopularniejszego nadal w Polsce komunikatora, znanych i lubianych, co na pewno zyska aprobatę użytkowników, przynajmniej tych, którym oryginalność danego pomysłu nie spędza snu z powiek. Z pewnością lepiej powielać dobre pomysły niż silić się na oryginalność i strzelać sobie w stopę dziwnymi opcjami.

Dzisiaj natomiast na Naszej Klasie pojawiło się również doskonale znane z różnych portali polecanie znajomym danych użyteczności serwisu, sprawdzające się z powodzeniem w wielu podobnych portalach. Jak poinformowała administracja możemy polecać profile, zdjęcia oraz ciekawe fora dyskusyjne. Wystarczy skorzystać z ikonki, umieszczonej we właściwym miejscu i „voila”. Nasze rekomendacje pojawiają się m.in. w powiadomieniach o naszej ostatniej aktywności, co pozwoli dowiedzieć się o tym naszym znajomym bez konieczności zapychania ich skrzynek mailami.

Ocena ? Trudno oceniać coś, co nie jest ani odkrywcze ani oryginalne. Nasza Klasa musi dodawać nowe opcje, aby nadal się rozwijać, gdyż oferowane do tej pory możliwości są więcej niż skromne. Z drugiej jednak strony należy pochwalić ich „piarów” – opcje są dostosowane do charakteru portalu, a to duży plus. Nie sztuką jest wprowadzać nowości. Sztuką jest robić to z sensem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu