Gry

Nareszcie mogę zagrać w Might & Magic Heroes Online – Wam też polecam

Konrad Kozłowski
Nareszcie mogę zagrać w Might & Magic Heroes Online – Wam też polecam
34

Chyba jeszcze nigdy wcześniej nie było mi dane tak długo czekać na żadną z gier. Przyznam, że zdarzyło mi sie nawet kilkukrotnie... zapomnieć na co czekam - zupełnie jak z filmami i reklamami w telewizji, gdy zapominamy co oglądaliśmy przed przerwą. Podczas mojego wyjazdu otrzymałem jednak maila, że...

Chyba jeszcze nigdy wcześniej nie było mi dane tak długo czekać na żadną z gier. Przyznam, że zdarzyło mi sie nawet kilkukrotnie... zapomnieć na co czekam - zupełnie jak z filmami i reklamami w telewizji, gdy zapominamy co oglądaliśmy przed przerwą. Podczas mojego wyjazdu otrzymałem jednak maila, że polska zamknięta beta gry Might & Magic Heroes Online ruszyła, a ja jestem jednym z tych, którzy dysponują kodem z dostępu.

Jak już wielokrotnie zaznaczałem, nie jestem zatwardziałym graczem. Owszem interesuje się tematyką gier komputerowych i na konsole, lecz to sprowadza się zazwyczaj to nadrabiania comiesięcznych zaległości czytając PSX Extreme i pobieżnego przeglądania newsów z tej kategorii w Internecie (mimo wszystko brakuje czasu na czytanie wszystkiego o wszystkim w Sieci). Są jednak takie tytuły, które doskonale pamiętam z młodzieńczych lat i do których dziś powracam z przyjemnością. Jednym z nich są Herosi, a moją ulubioną częścią była ta oznaczona numerem III, którą całkiem niedawno udało mi się "ustrzelić ją" na promocji na GOG-u (dzięki czemu nie ma problemu z kompatybilnością na nowszych systemach).

Zobacz też: Heroes — gra której nigdy nie mamy dość

Dlatego z jeszcze większym podekscytowaniem zasiadłem przed komputer, uruchomiłem przeglądarkę, kliknąłem w link z maila i skopiowałem do schowka kod dostępu. Zalogowałem się na konto Uplay, wkleiłem kod i wkroczyłem do krainy Herosów. "Szok i niedowierzanie", jak to mawiają, towarzyszyły mi od samego początku, bo Herosi Online graficznie prezentują się fantastycznie. Gra wymaga jednak sporego zaplecza sprzętowego, by działała w pełni płynnie - na tablecie Acer Iconia W7 miałem małe problemy z wydajnością gry, przynajmniej na początku. Na mocniejszym laptopie taka sytuacja nie miała już miejsca i mogłem cieszyć się w pełni z gry. Na początku do czynienia mamy naturalnie z samouczkiem tłumaczącym zasady gry oraz wprowadzaniem w świat Herosów Online.

Sama rozgrywka przypomina tą, z którą spotykaliśmy się wcześniej w tej serii gier, a ja spędziłem z grą jeszcze zbyt mało czasu, by wydawać jakikolwiek werdykt. Jak wspomniałem na początku, jest to dopiero zamknięta faza beta, do której zapisać możecie się w każdej chwili, lecz na otrzymanie kodu dostępu trzeba jeszcze trochę zaczekać. Największym "zgrzytem" jaki zauważyłem, to niedociągnięcia w tłumaczeniu, na które można natrafić od czasu do czasu. Nie jest to zbytnio rażące czy zniechęcające, lecz na pewno zadziwijące. W końcu na start polskiej wersji czekaliśmy od połowy 2012 roku. Oficjalna premiera ma nastąpić dopiero w 2015, lecz bawić się testując i testować bawiąc możemy już dzisiaj.

Polska wersja Might & Magic Heroes Online jest dostępna pod tym linkiem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Gry