Felietony

Nareszcie godny uwagi klient Czytnika Google na Androida

Konrad Kozłowski
Nareszcie godny uwagi klient Czytnika Google na Androida
18

Wygląd aplikacji to jedna z tych rzeczy, na którą coraz częściej zwracamy uwagę. Użytkownicy Androida nie są przyzwyczajeni do bajecznie wyglądających aplikacji, więc gdy pojawia się takowa, zdecydowanie warto jest się nią zainteresować. Jedną z nich jest Press - klient Czytnika Google, która ma spo...

Wygląd aplikacji to jedna z tych rzeczy, na którą coraz częściej zwracamy uwagę. Użytkownicy Androida nie są przyzwyczajeni do bajecznie wyglądających aplikacji, więc gdy pojawia się takowa, zdecydowanie warto jest się nią zainteresować. Jedną z nich jest Press - klient Czytnika Google, która ma spore szanse na zostanie numerem jeden.

Interfejs aplikacji jest przejrzysty, a nawigowanie zostało uproszczone do granic możliwości. Po zalogowaniu, standardowo, dostajemy listę zasubskrybowanych przez nas stron. Możemy wybrać jeden z nich lub przejrzeć wiadomości ze wszystkich na raz. Za każdym razem otwierany jest tak jakby następny panel z zawartością. Cofanie się do poprzedniego ekrany jest więc bardzo proste: wystarczy wykonać gest w prawo w dowolnym miejscu na ekranie.

W widoku pojedynczego artykułu możliwe jest oznaczenie go gwiazdką, oznaczenie jako (nie)przeczytany oraz udostępnienie go innym aplikacjom. Właśnie w ten sposób możemy zapisać wiadomości do przeczytania na później do takich usług jak Pocket, Readability czy Instapaper. Niestety nie jest możliwe "wyciągnięcie" tekstu artykułu wewnątrz aplikacji, więc jesteśmy zmuszeni do posiłkowania się zewnętrznymi usługami.

W ustawieniach możemy zdecydować o z jakiego okresu chcemy synchronizować nieprzeczytane oraz oznaczone gwiazdką artykuły. Można także wyłączyć pobieranie oznaczonych jako przeczytane wiadomości, by zaoszczędzić na ilości przesłanych danych. Od nas zależy także liczba synchronizowanych na bieżąco wiadomości.

Prace nad aplikacją nadal trwają, więc brakuje jeszcze kilku ważnych funkcji jak ciemny motyw ułatwiający przeglądanie treści czy bezpośredniego przechodzenia pomiędzy artykułami. Aplikacja nie posiada także widżetu, więc za każdym razem musimy ponownie otwierać program.

Jestem jednak bardzo zadowolony z faktu, że deweloperzy coraz częściej decydują się na stworzenie naprawdę dobrze wyglądającej aplikacji na Androida. Co ważne, Press nie jest dostępny na żadną inną platformę, więc powinniśmy się spodziewać całkiem szybkiego rozwoju aplikacji i poprawienia wszelkich niedociągnięć.


http://youtu.be/7rxks0xKues

Aplikacje znajdziecie w Google Play w cenie 6,09 zł.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu