4

Nie zgadniecie co jest najszybciej sprzedającą się grą na PC w historii

Kto by pomyślał, że dodatek zostanie uznany za najszybciej sprzedającą się PC-tową grę w historii. W dodatku dodatek do tytułu, który ma już 16 lat.

World of Warcraft cały czas cieszy się ogromną popularnością, choć czasem mówi się o słabnącym zainteresowaniu MMO Blizzarda. Ale nie tym razem – najnowszy dodatek, czyli World of Warcraft: Shadowlands już pierwszego dnia sprzedało się w 3,7 miliona sztuk.

Tym samym został najszybciej sprzedającą się PC-tową grą w historii, odbierając ten tytuł…innej grze Blizzarda, czyli Diablo 3, które pierwszego dnia rozeszło się w 3,5 miliona egzemplarzy.

Shadowlands to ogromny sukces Blizzard i Activision nie tylko jeśli chodzi o samą sprzedaż. Dzięki dodatkowy udało się osiągnąć – i co chyba ważniejsze, podtrzymać – najwyższą liczbę abonentów względem poprzednich dodatków, niezależnie od regionu. Jak dużą? Podobno w Azeroth spędzono już w tym roku więcej czasu niż w podobnym okresie w ostatnich…10 latach. W porównaniu z ubiegłym rokiem czas spędzony w grze jest dwukrotnie dłuższy.

Można więc śmiało powiedzieć, że za sprawą Shadowlands, World of Warcraft przeżywa właśnie kolejną młodość. Godne podziwu, szczególnie patrząc jak przez te wszystkie lata zmieniał się zarówno rynek jak i popularność poszczególnych gatunków gier.

źródło