Artykuł sponsorowany

Najlepsze seriale bez granic i bezpieczeństwo dzięki VPN-owi

Konrad Kozłowski
Najlepsze seriale bez granic i bezpieczeństwo dzięki VPN-owi
14

Jesteśmy w znacznie bardziej komfortowej sytuacji, aniżeli kilka czy kilkanaście lat temu, ale nadal nie możemy cieszyć się dostępem do wszystkich usług VOD oraz pełnego katalogu każdej z nich. Brak granic w Internecie to tylko iluzja, bo natrafienie na ograniczenia regionalne nie jest wcale trudne. Nawet jeśli dana platforma weszła do Polski, to wcale nie oznacza, że wszystkie dystrybuowane przez nią tytuły będą w naszym kraju oferowane i takich przypadków jest całkiem sporo, dlatego czasami musimy zaczekać kilka dni lub tygodni dłużej, choć to i tak optymistyczny scenariusz, że dana produkcja będzie nad Wisłą dostępna.

Sytuacja uległa drastycznej zmianie, bo po serwisach VOD agregujących większość treści wideo nie ma już śladu. Powstały mniejsze i większe “obozy”, które zatrzymują swoje pozycje we własnym portfolio i nie chcą już się nim dzielić, by później wybrać ścieżkę posiadania własnej platformy. W ten sposób mnóstwo treści zostało poza naszym zasięgiem, ale dla tych, którzy nie mogą się z tym pogodzić istnieje alternatywa.

Jak oglądać więcej seriali dzięki VPN?

Dzięki VPN nawiązujemy szyfrowane połączenie ze wskazanym serwerem, który później przedstawia się w naszym imieniu przed odwiedzanymi witrynami. Dzięki temu serwisy nie wiedzą, z jakiego kraju odwiedza ich użytkownik, a jednocześnie dostawca internetu nie jest w stanie podglądać naszej aktywności w Sieci. Dowolność w wyborze lokalizacji serwera, z którego korzystamy, pozwala zupełnie swobodnie korzystać z platform i usług, które do tej były zablokowane przez ograniczenia regionalne. Mogą to być serwisy, które posiadają darmowe oferty, ale także i te, do których dostęp należy wykupić. W przypadku tych pierwszych można ograniczyć się do założenia konta i wskazania zagranicznego adresu do rozliczeń, natomiast w tym drugim przypadku można na przykład skorzystać z pośredników w kontekście płatności - PayPala, Revoluta czy sklepów z aplikacjami jak Google Play czy App Store. Należy jednak pamiętać, że wykonując takie czynności działamy niezgodnie z regulaminem usługi.

Co można obejrzeć w innych usługach i ofertach?

Gdy udam nam się to wszystko poprawnie skonfigurować, a aplikacja lub wtyczka Surfshark VPN będzie zainstalowana i gotowa do użycia na naszym smartfonie, tablecie, komputerze czy telewizorze smart, bez przeszkód możemy przejrzeć zagraniczny katalog Netfliksa czy ofertę niedostępnego w Polsce Hulu. W przypadku Netfliksa sytuacja jest o tyle ciekawa, że biblioteka tytułów zależy od kraju, z jakiego się łączymy, więc zmieniając ustawienia Surfshark VPN możemy liczyć na wiele różnych propozycji, których normalnie byśmy nie uzyskali. Wśród nich będą “Roswell, New Mexico”, rozszerzona wersja “Nienawistnej ósemki”, “Madam Secretary”, “Magicians”, “Jericho”, “The 4400” czy oryginalna “Strefa mroku”.

Kierując się ku amerykańskim VOD na pewno warto sprawdzić wspomniane Hulu, jeszcze świeże VOD Paramount + oraz zasmakować HBO Max przed premierą w Polsce. zupełnie inną ofertę przygotował także Prime Video dla użytkowników z USA, a w przypadku Disney+ można skorzystać z pakietu, w którym oprócz rozchwytywanych seriali Star Wars i Marvela “The Mandalorian”,“Bad Batch” oraz “WandaVision” i “The Falcon and the Winter Soldier” znajdą się także Hulu oraz ESPN+, gdzie obejrzymy transmisje sportowe na żywo oraz zajrzymy do niezwykle bogatego archiwum dokumentów o tej tematyce. Gdy spojrzymy na Wyspy, to tutaj pierwsze skrzypce gra iPlayer od BBC, który posiada mnóstwo wartościowych treści zupełnie za darmo, wśród których znajdują się klasyczne seriale oraz programy dokumentalne, o które trudno w Polsce - w tym “Dr Who”, “Planeta Ziemia” i inne.

Dodatkowo, Amazon uruchomił jakiś czas temu platformę IMDb TV, gdzie za darmo oferowane są dziesiątki, jeśli nie setki tytułów, m. in. “Mad Men” oraz “The Project Blue Book”. Jeżeli język angielski nie jest dla Was przeszkodą, to jest to ciekawa propozycja oparta o znany nam wszystkim serwis Prime Video, z tym że należy być gotowym na obecność reklam, które przerywają seans w kilkunastominutowych odstępach. 

VPN przyda się też na zagranicznych wyjazdach

Warto dodać, że Surfshark VPN okaże się niezwykle przydatny, gdy - my będziemy się przemieszczać i w kraju nad Wisłą pozostawimy za sobą dostęp do platform VOD jak Player, Ipla czy TVP VOD. W ramach Unii Europejskiej nie powinno być większych trudności, by z nich skorzystać, ale w pozostałych regionach napotkamy nie lada problemy. Wtedy Shurfshark VPN bez problemu utworzy bezpieczne połączenie z serwerami w Polsce i znów będzie można zalogować się na swoje konto, by oglądać ulubione rodzime seriale oraz nowe filmy. Z drugiej strony nie jest trudno natrafić na strony internetowe z informacjami czy oficjalne witryny gazet spoza Europy, które nie zostały przystosowane do RODO, przez co są niedostępne dla czytelników ze Starego Kontynentu, mimo że posiadają mnóstwo darmowych treści. 

Dzięki Surfshark Alert nasze dane będą bezpieczne

Ale Surfshark VPN okaże się pomocny nie tylko w swobodnym korzystaniu z platform z wideo na życzenie, bo do dyspozycji jest także usługa Surfshark Alert. Z możliwości takich narzędzi powinien korzystać każdy internauta, ponieważ z każdym dniem przybywa zagrożeń w Sieci, a nasze konta i hasła mogą być narażone na niebezpieczeństwo - często w takich sytuacjach nie mamy nawet wpływu na kłopotliwe okoliczności i dowiadujemy się o wszystkim po fakcie. Surfshark Alert ma takim problemom zapobiegać, ponieważ po podaniu naszego adresu e-mail usługa sprawdzi, czy wrażliwe i prywatne dane z nim powiązane nie znalazły się w Sieci. Uruchomienie systemu działającego w tle i w czasie rzeczywistym pozwoli nam być bezpiecznym przez cały czas, ponieważ jakiekolwiek zmiany w tym kontekście od razu poskutkują ostrzeżeniem i powiadomieniem od Surfsharka. W ten sposób możemy bardzo szybko zapanować nad potencjalnie bardzo niebezpieczną sytuacją, w której prywatne dane, jak na przykład adres czy dane finansowe, staną się obiektem wycieku czy ataku hakerów. Alert jest dodatkowo płatną usługą, nie wchodzi w cenę zwykłego abonamentu Surfshark VPN, ale jak widzicie zdecydowanie warto jest się nią zainteresować.

Darmowe VPN-y są zbyt ograniczone

To wszystko sprawia, że posiadanie takiej usługi jak Surfshark VPN w dzisiejszych czasach może okazać się niezbędne, bo bezpieczne połączenie z wybranymi stronami, gdzie na przykład robimy zakupy, może być bardzo potrzebne. Polegając na takim rozwiązaniu najlepiej mieć pewność, że nie nie będą ograniczać nas żadne limity, a i ceny VPN-a są dziś bardziej atrakcyjne niż wcześniej. Wiele darmowych rozwiązań oferuje kilkaset MB transferu, które momentalnie wykorzystamy korzystając z multimediów, a prędkość działania większości z nich nie pozwoli na komfortowe korzystanie z Sieci, o oglądaniu seriali czy filmów nie wspominając. Wybierając płatny pakiet możemy liczyć na duży wybór lokalizacji, z którymi się połączymy, wsparcie techniczne, które zareaguje na nasze problemy, a także najwyższy stopień prywatności.

--

Materiał powstał we współpracy z Surfshark

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu