Telekomy

Dla 3/4 Czytelników Antyweb wystarcza 20 GB internetu w smartfonie. Oto najlepsze oferty dla Was

Grzegorz Ułan
Dla 3/4 Czytelników Antyweb wystarcza 20 GB internetu w smartfonie. Oto najlepsze oferty dla Was
46

Jakiś czas temu dzieliliśmy się z Wami wynikami naszej ankiety, którą przeprowadziliśmy wśród naszych Czytelników. Według nich okazało się, że większości z Was wystarcza w smartfonie do 20 GB transferu danych w miesiącu. Przygotowaliśmy więc dla Was zestawienie najlepszych takich ofert.

Z uwagi na to, że na te 3/4 Czytelników składa się ponad połowa, którym wystarcza do 10 GB internetu mobilnego w miesiącu, a co czwartemu z Was pomiędzy 10 GB a 20 GB, u każdego z operatorów będziemy wyłapywali po dwie osobne oferty spełniające te kryteria.

Oprócz limitu transferu danych weźmiemy jako kryterium warunek w każdej z tych ofert, aby zawierały nielimitowane rozmowy komórkowe i stacjonarne oraz nielimitowane wiadomości SMS/MMS.

Najlepsze oferty z limitem transferu do 10 GB i 20 GB w miesiącu

a2mobile

Zaczynamy alfabetycznie od a2mobile. Tu sprawa jest prosta, operator ten ma dwa pasujące do Waszych oczekiwań plany. Za 19,90 zł możemy korzystać z limitu 10 GB transferu danych w miesiącu, a za 24,90 zł z limitu 20 GB. To są oferty na kartę, a więc bez zobowiązania.

Heyah

W Heyah mamy ofertę na kartę z limitem transferu do 10 GB, ale skoro w subskrypcji Heyah, która jest tańsza - 19,99 zł mamy 20 GB transferu danych, nie warto chyba się pakować w gorszą ofertę na kartę.

Klucz Mobie

W Klucz Mobile mamy jeden pakiet z limitem do 10 GB za 19,90 zł. Wyższy zawiera już 30 GB i jest prawie dwa razy droższy.

Lajt Mobile

Operator Lajt MObile ma chyba najbardziej kompleksową ofertę (z pełnym no limit na rozmowy i wiadomości) dla osób, którym wystarczy do 10 GB transferu danych.

Mowa tu o trzech planach w ofercie na kartę za 15,99 zł, 17,99 zł i 19,99 zł, w których możemy korzystać z limitu odpowiednio 1 GB, 4 GB i 10 GB. Jeśli zależy Wam na ofercie na abonament, ten operator ma taką opcję z miesięcznym okresem wypowiedzenia w planie za 19,99 zł, gdzie również mamy limit 10 GB danych w miesiącu.

Mobile Vikings

W Ofercie na kartę Mobile Vikings nie bardzo jest sens polecać dwóch planów, które różnią się w cenie tylko 5 zł, a ten tańszy ma zaledwie 0,5 GB transferu danych. Warto więc od razu postawić na plan za 25 zł z limitem transferu danych 20 GB.

Orange

Doszliśmy do pierwszych ofert na abonament z dwuletnim okresem zobowiązania. Od razu widać różnicę w cenach. Dla osób, którym zależy na planach z limitem do 10 GB mamy jedną propozycję z limitem 7 GB w cenie 45 zł miesięcznie. Z kolei dla osób z większym zapotrzebowaniem na transfer do 20 GB, mamy plan z limitem 15 GB w cenie 55 zł miesięcznie.

Tak więc w Orange najlepszą opcją będzie jednak subskrypcja w Orange Flex, w której za 25 zł miesięcznie dostajemy limit transferu danych na poziomie 15 GB. Z kolei w ofercie na kartę za 5 zł więcej dostaniemy dwa razy więcej, bo 30 GB.

Play

W Play podobnie jak w Orange, ceny windują w takich limitach do ponad 30 zł. Za abonament z limitem do 3 GB (w promocji obecnie 6 GB) zapłacimy 35 zł, a z limitem do 20 GB (obecnie w promocji 40 GB) 55 zł.

Warto tu więc zajrzeć też do oferty na kartę, w której za 35 zł dostaniemy pełen no limit na rozmowy i wiadomości oraz 20 GB transferu danych.

Plus

W abonamencie Plus mamy taką samą sytuacja. Dla osób z mniejszym zapotrzebowanie na transfer danych jest plan za 30 zł z limitem do 2 GB (obecnie w promocji 4 GB), a plan z limitem 12 GB (obecnie 24 GB) kosztuje 50 zł.

W Plusie więc najkorzystniej będzie wziąć ofertę na kartę - z doładowaniem za 25 zł skorzystamy z pełnego no limit na rozmowy i wiadomości SMS/MMS oraz 10 GB transferu danych. Za 5 zł więcej transfer ten urośnie nam do 30 GB.

Premium Mobile

Premium Mobile ma jedną ofertę pasującą do naszych kryteriów. W planie za 24,70 zł dostajemy do wykorzystania 20 GB transferu danych. W planie z limitem 10 GB za 19,90 zł z kolei brakuje nielimitowanych MMS-ów.

Red Bull Mobile

Z kolei Red Bull Mobile ma 3 propozycje mieszczące się w naszych kryteriach. W ofercie na kartę przy doładowaniu 30 zł, dostajemy limit transferu danych 20 GB. Natomiast w ofercie na abonament z zobowiązaniem na 24 miesiące za 30 zł - 15 GB, a bez zobowiązania również za 30 zł - 10 GB.

T-Mobile

W abonamencie T-Mobile mieszczą się również 3 propozycje. Dla osób szukających planów z limitem do 10 GB transferu mamy dwa plany z limitem 3 GB i 8 GB za odpowiednio 35 zł i 45 zł. Wyższy limit 15 GB (obecnie w promocji 30 GB) kosztuje już 55 zł.

Tak więc podobnie jak w Orange, Play i Plus lepszą opcją będzie tu oferta na kartę za 25 zł lub 30 zł, gdzie do dyspozycji mamy odpowiednio 10 GB (obecnie 20 GB) i 15 GB (obecnie 30 GB).

Stock Image from Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu