Muzyka

Szukając dobrego bezprzewodowego głośnika wybrałbym jeden z tych modeli

Paweł Winiarski
Szukając dobrego bezprzewodowego głośnika wybrałbym jeden z tych modeli
2

Głośniki bluetooth już dawno przestały się kojarzyć z młodymi pasażerami komunikacji miejskiej, którzy chcieli podzielić się ze wszystkimi wokół słuchaną muzyką. Takie urządzenia nie zastąpią oczywiście klasycznego sprzętu grającego, ale mogą się bardzo dobrze sprawdzić jako bardziej kompaktowa alternatywa do słuchania muzyki w domu, jak i poza nim.

Rynek głośników bluetooth pęka wręcz w szwach. Znajdziecie na nim bardzo tanie, bzyczące konstrukcje, które należy omijać szerokim łukiem. Na drugim biegunie znajdują się drogie głośniki, które oferują jednak bardzo dobry dźwięk, nawet przy niewielkich rozmiarach. A niektórzy producenci pozwalają spiąć kilka głośników - wtedy możecie pobawić się w stereo albo stworzyć sobie w domu sieć głośników i puszczać różne (lub te same) utwory w kilku pomieszczeniach. Każdy jednak szuka w tym segmencie rynku czegoś innego, dlatego w poniższym zestawieniu najlepszych naszym zdaniem głośników bluetooth pojawią się różne konstrukcje do różnych zastosowań.

Dobry głośnik bluetooth musi moim zdaniem spełniać kilka podstawowych wymagań. Przede wszystkim dobry stosunek ceny do jakości oferowanego dźwięku. Nie ma sensu wydawać kilkudziesięciu złotych na sprzęt, który będzie bzyczał podobnie do smartfona i zrobiono go ze słabej jakości plastiku. Przyda się również wodoodporność - więcej osób będzie zabierać takie sprzęty na wyjazdy niż korzystać z nich w domu. O ile oczywiście nie zdecydują się na dużo większe, typowo stacjonarne konstrukcje. A takie też są na rynku, tyle tylko że ich cenom bliżej do  domowych sprzętów audio. A wtedy warto się zastanowić, czy nie lepiej dołożyć i zainwestować w coś lepszego. Jeśli jednak głośnik BT to dla Was po prostu przedłużenie smartfona, ale oczekujecie dobrej jakości dźwięku i dobrego wykonania, powinniście wybrać coś dla siebie z poniższej listy.

Najlepsze głośniki bluetooth

JBL GO 2

Następca niedrogiego, bardzo popularnego głośnika JBL Go. Druga generacja to kompaktowe, wodoodporne urządzenie o klasie wodoszczelności IPX7, które na jednym ładowaniu powinno działać 5 godzin. Można go zanurzyć w wodzie do 30 minut na głębokość do 1 metra, świetnie więc sprawdzi się na przykład na basenie czy na plaży. Jak na tak małą konstrukcję jakość dźwięku jest niezła - choć oczywiście nie oczekujcie rewelacji. JBL Go 2 kupicie za 129 złotych.

Ultimate Ears Wonderboom

10 godzin odtwarzania na jednym ładowaniu, do tego jak na tę półkę cenową naprawdę niezły, czysty dźwięk z mocnym basem. Wodoszczelny, spełniającynoprmę IPX7, zasięgo do 30 metrów przy możliwości odtwarzania naprzemiennie muzyki z dwóch urządzeń. Producent przewidział chęć podłączenia dwóch głośników ze sobą, co na pewno polepszy jakość dźwięku podczas imprezy na świeżym powietrzu. Bardzo fajna kompaktowa propozycja, za którą trzeba zapłacić 299 złotych.

JBL Flip 4

Podobno pracuje aż do 12 godzin, jest wodoodporny, charakteryzuje go również niezłej dźwięk, a to dzięki zaimplementowaniu w głośniku technologii tłumienia zakłóceń i echa. Kolejna ciekawa propozycja dla osób, które chcą zabierać zewnętrzne głośniki w niezbyt sprzyjające warunki. Sprzęt ma jednak jeden szkopuł - bas nie zachwyca. Za JBL Flip 4 zapłacicie około 380 złotych.

Zobaczcie też nasze zestawienie najlepszych słuchawek dla graczy.

Bose SoundLink Revolve

Głośnik zapewnia wielokierunkowy dźwięk, dzięki czemu rozłoży się on równomiernie po całym pomieszczeniu. Dzięki zastosowaniu miękkich materiałów jest dość odporny na upadki, do tego wodoodporny i pozwala na słuchanie muzyki przez około 12 godzin. Dwa głośniki Bose SoundLink Revolve podłączycie w dwóch trybach - party i stereo. Jak na sprzęty tej firmy przystało, charakteryzuje go bardzo dobry, czytelny dźwięk z niezłym basem. Sprzęt kupicie za około 700 złotych.

Bose SoundLink Mini II

Niech nie zwiedzie Was rozmiar - ten maluch potrafi wygenerować naprawdę dobry dźwięk z mocnym basem. Na jednym ładowaniu będzie działał około 10 godzin. Względem pierwszej odsłony poprawiono w zasadzie wszystko - zmniejszono ilość przycisków na obudowie, wydłużono czas pracy na jednym ładowaniu oraz nieznacznie poprawiono jakość dźwięku. W tej półce cenowej i w tym rozmiarze, zdecydowanie jedna z najlepszych propozycji. Bose SoundLink Mini II wyceniono na 849 złotych.

Zobaczcie też nasze zestawienie najlepszych słuchawek.

Sony SRS XB-40

Uroczy głośnik z pulsującym podświetleniem LED. To oczywiśćie nie jest jego główny atut. 24 godziny pracy na jednym ładowaniu oraz system Extra Bass, dzięki któremu sprzęt potrafi nieźle przyłożyć niskimi tonami - szczególnie patrząc na jego wymiary. Sprzęt jest odporny na wodę, nie ma więc obaw przed zabieraniem go w mniej sprzyjające elektronicznym gadżetom otoczenie. Dzięki funkcji Wireless Party Chain można podłączyć i zsynchronizować ze sobą aż 10 głośników. Za Sony SRS XB-40 zapłacicie 750 złotych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu