Świat

Nadchodzi Aviary - ptasi pakiet do grafiki (i nie tylko) online.

GM
Grzegorz Marczak
3

Aviary to serwis, który do naszej dyspozycji odda kilkanaście narzędzi do obróbki online grafiki, filmów oraz muzyki. Twórcy określają swój serwis jako "stronę dla różnego rodzaju artystów tworzących, zmieniających i dzielących się swoimi pracami poprzez swoją ulubioną przeglądarkę internetową"...


Aviary to serwis, który do naszej dyspozycji odda kilkanaście narzędzi do obróbki online grafiki, filmów oraz muzyki.

Twórcy określają swój serwis jako "stronę dla różnego rodzaju artystów tworzących, zmieniających i dzielących się swoimi pracami poprzez swoją ulubioną przeglądarkę internetową"

W aviary znajdziemy kilkanaście narzędzi (każde z nich ma oddzielną nazwę, która pochodzi od nazw różnych ptaków) do obróbki naszych danych w trybie online, oprócz tego dostępna będzie również wersja desktopowa stworzona przy użyciu Adobe Air.


Biedna Britney "zniszczona" przy użyciu Aviary

W skrócie wśród narzędzi dostępnych w serwisie znajdziemy takie dzięki którym będziemy mogli edytować zdjęcia i grafikę (również wektorową), tworzyć modele 3d, generować i edytować muzykę, edytować flimy, tworzyć fonty itp.

W Aviary będziemy mogli dzielić się swoimi zdjęciami ustawiając je jako publiczne, dzięki temu inni użytkownicy będą mogli z nich skorzystać lub kontynuować pracę (wszystkie zmiany będą zachowywane po to aby móc cofnąć się do jakiegoś momentu i zmienić rozwój danego utworu czy grafiki). Prace tworzone przy użyciu Aviary będą mogły być zapisywane na nasze lokalne dyski, oczywiście będziemy mogli je też wgrać z powrotem do serwisu.

Z tego co wiem nie wiadomo kiedy serwis będzie dostępny, wiadomo natomiast że pierwsze dwa narzędzia, które zostaną udostępnione będą to edytor grafiki oraz pattern generator. Nie wiadomo też jak będą wyglądały opłaty za korzystanie z serwisu (bo z pewnością jakieś będą), w chwili obecnej dla użytkowników wersji beta narzędzia są dostępne oczywiście za darmo.

Przyznam, że Aviary po tym co przeczytałem i zobaczyłem zrobiło na mnie naprawdę duże wrażenie, jeśli tylko ilość i rodzaj funkcjonalności jakie zostanie przez ten serwis zaprezentowane będą szły w parze z prostą obsługą to na pewno zostanę klientem tego serwisu.

Na koniec kilka obrazków które pokazują co można zrobić przy użyciu Aviary

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu