Moje przemyślenia

Na początek Aula a potem Internet 2K10

Grzegorz Marczak
5

Szykuje się ciekawy tydzień spotkań i tym razem mobilizuje się aby być na wszystkich poniżej wymienionych. Najpierw w czwartek mamy Aulę (spotkania warszawskie związane z internetem, technologią i startupami). Co ciekawe będzie na 52 Auli? Przede wszystkim Andrzej Paczuski opowie o tym gdzie lokować...

Szykuje się ciekawy tydzień spotkań i tym razem mobilizuje się aby być na wszystkich poniżej wymienionych. Najpierw w czwartek mamy Aulę (spotkania warszawskie związane z internetem, technologią i startupami). Co ciekawe będzie na 52 Auli? Przede wszystkim Andrzej Paczuski opowie o tym gdzie lokować biznes internetowy aby płacić jak najmniejsze podatki! Jest to temat, który może na początku nie dla wszystkich być interesujący ale jeśli tylko uruchomimy działalność gospodarczą to od razu stanie się on dla nas arcyciekawy :)

Interesująco zapowiada się też prezentacja na temat gry przez komunikator Gagu Gadu czyli Tanadu, Wprawdzie nie jestem użytkownikiem GG ale chętnie dowiem się jak pracuje się nada takim projektem, jak się go wdraża itp. Aula rozpoczyna się jutro czyli 10.06.2010 o godzinie 19.00 - rejestracja jest stronie Auli.

Początek przyszłego tygodnia to natomiast doroczna konferencja organizowana przez IDG czyli Internet2K10. Jest to jedno z większych spotkań branżowych w naszym kraju. Hasłem przewodnim tej edycji jest "trzecia fala" czyli jak rozumiem wszystko to co wydarzyło się od ery web 2.0 do teraz (choć trudno chyba jest postawić jasną granicę między tym co było a tym co jest).

Byłem już chyba dwa razy na tej konferencji (w poprzednich latach) i mogę z 50% skutecznością przewidzieć które prezentacje będą ciekawe a które będą "takie jak zawsze". Przede wszystkim nigdy nie zaskakuje mnie PBI, które oferuje nam wspólne czytanie wykresów (kompletnie usypiające), jest też stały nudny element czyli prelekcje portali odnośnie stanu obecnego i przyszłości internetu (wiecie, trzy ekrany itp.). Może w tym roku ktoś mnie zaskoczy?

Bardzo ciekawy jestem natomiast raportu "Internet 2k10" z którego mamy dowiedzieć się o zyskowności branży (a wiemy, że internet nie jest u nas najbardziej dochodową branżą), najlepiej prosperujących firmach oraz o strukturze polskiego e-biznesu. Na poprzednich edycjach zawsze bardzo dobrze wypadał Tomasz Jażdżyński, który mimo teoretycznie niezbyt ciekawego tematu robił zawsze bardzo interesującą prezentację z wieloma ciekawostkami dotyczącymi giełdy i firm internetowych. Zapomniał bym jeszcze, że będzie reprezentant realnego świata czyli szef polskiego Della - takich opinii i casów związanych z nowymi mediami i internetem słucham zawsze z szczególną uwagą.

Na koniec wspomnę jeszcze, że jednym z tematów prezentacji mają być gry społecznościowe. Jestem szczególnie zainteresowany tą prezentacją w kontekście braku polskich inicjatyw z tego obszaru na takich platformach jak Facebook, App Store itp.

Całą agendę konferencji znajdziecie na stronie konferencji Internet2k10

Ps. Zastanawiam się czemu na 2K10 jest tak mało paneli dyskusyjnych - wydaje mi się, że jest to jedna z lepszych form zainteresowania słuchaczy oraz włączenia ich w aktywną dyskusję.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

IDGaula polskakonferencje