Ciekawe strony

Myspace kupuje photobucket.

1

Małżeństwo z rozsądku – jak najbardziej!. Photobucket to jeden z największych serwisów hostujących zdjęcia w interencie. To co tak bardzo łączy te dwa serwisy to fakt, że 70% ruchu na photobucket generowane jest przez użytkowników myspace. Ostatnio nasza para narzeczonych przeżywała kryzys –...

Małżeństwo z rozsądku – jak najbardziej!. Photobucket to jeden z największych serwisów hostujących zdjęcia w interencie. To co tak bardzo łączy te dwa serwisy to fakt, że 70% ruchu na photobucket generowane jest przez użytkowników myspace.

Ostatnio nasza para narzeczonych przeżywała kryzys – był on spowodowany pogłoskami, iż Photobucket chce się oddać komuś innemu niż swojemu głównemu partnerowi.

Na szczęście przysłowie „kto się lubi ten się czubi” znalazło również potwierdzenie wśród naszych kochanków. W zeszłym tygodniu doszło do negocjacji, których efekt nie jest jeszcze publicznie znany ale jak donosi valleywag.com oczekiwania photbucket to ok. 300 milionów dolarów.

Myspace decydując się na zakup tak dużego serwisu jak photobucket pokazuje, że jest zainteresowany serwisami, które dzięki niemu wyrosły i zarabiają pieniądze.

Z drugiej jednak strony może to być sygnał dla innych, którzy do tej pory liczyli na przejęcie, że w zakresie hostowania zdjęć i widgetów myspace ma już swój własny serwis i więcej zakupów nie będzie.

Edit: techcrunch potwierdza zakupu photobucket przez Myspace za kwotę 250 milionów dolarów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: